Krościeńscy licealiści na debacie u Pani Prezydentowej

Fot. 2016.06.29 08:50 / news / czytano 3315 / opinie 0

Uczniowie krościeńskiego Liceum zostali zaproszeni przez Panią Prezydentową, Agatę Kornhauser-Dudę na debatę, która odbyła się  22. czerwca w Warszawie. „Eksperci pytają Młodych",  tak brzmiał tytuł spotkania młodych ludzi z całej Polski.

A oto relacja uczestnika wyprawy do Warszawy, Michała Kwaśniowskiego ucznia klasy 1A.

„22 czerwca garstka uczniów z naszego Liceum miała okazję reprezentować szkołę w debacie w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy. 

Swoją podróż rozpoczęliśmy w Szczawnicy, skąd o godz. 3:30 nad ranem dyrektor Robert Dębski i wicedyrektor, Elżbieta Wójcik zawieźli nas do krakowskiego dworca kolejowego. Tam przesiedliśmy się do pociągu Intercity. Trzyipółgodzinna podróż szybko minęła.

Pierwszą atrakcją w stolicy była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.  Po szczegółowym przeszukaniu zobaczyliśmy korytarze i główną salę sejmową na żywo. Mieliśmy okazję przez kilkanaście minut  obserwować obrady Sejmu i dowiedzieliśmy się  z pierwszej ręki, jak wygląda praca przy ulicy  Wiejskiej.
 
Jednak głównym celem naszej podróży był udział w debacie ,,Eksperci pytają Młodych'', którą o godz. 13:00 otworzyła swoim przemówieniem Pani Prezydentowa, Agata Kornhauser-Duda. Debatę prowadził znany dziennikarz naukowy, Tomasz Rożek. Najpierw zostały zaprezentowane badania na temat zdrowia polskich nastolatków oraz wyniki warsztatów młodzieżowych. Ambasadorami zespołów młodzieżowych były takie osobistości jak Karol Okrasa czy Tomasz Majewski. Następnie do wniosków młodzieży ustosunkowali się eksperci medycyny, dietetyki i pedagogiki. Do rozmowy włączyła się zgromadzona na sali młodzież ze szkół z całej Polski. Uczniowie byli zaangażowani i aktywni, sama debata była inteligentna i informatywna.
 
Po skończonej rozmowie zorganizowano poczęstunek na tarasach Pałacu Prezydenckiego, w formie szwedzkiego stołu.

Następnie udaliśmy się do Złotych Tarasów, gdzie mieliśmy czas na odpoczynek i okazjonalne zakupy. Wieczorem odjechaliśmy z warszawskiego dworca w kierunku Krakowa. Wychodzące z lasów sarny przyglądały się przejeżdżającemu z dużą prędkością pociągowi. Z Krakowa wyruszyliśmy do domów, zmęczeni po dniu pełnym wrażeń”.
Autor: Michał Kwaśniowski
Źródło: LO Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij