Młodzież Zapobiega Pożarom - gminne eliminacje w Czorsztynie

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.03.22 17:59 / news / czytano 3651 / opinie 0

W dniu 12 marca 2014 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej ten organizowany jest corocznie w Gminie Czorsztyn przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czorsztynie, Wójta Gminy Czorsztyn przy wielkim zaangażowaniu dyrekcji szkół z terenu gminy, które przeprowadzają eliminacje szkolne i udostępniają pomieszczenia szkolne do przeprowadzenia eliminacji gminnych.

Jego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Wśród dzieci i młodzieży poszerza znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
 
Uczestnicy eliminacji gminnych - reprezentanci szkół podstawowych w grupie I i reprezentanci gimnazjów w grupie II (trzech najlepszych z każdej szkoły wyłonionych w eliminacjach szkolnych), mieli do rozwiązania test pisemny składający się z 25 pytań.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja pod przewodnictwem st. kpt. Bartosza Worwy. Po sprawdzeniu testów odbyło się ogłoszenie wyników (odczytanie protokołu z posiedzenia jury eliminacji gminnych) i rozdanie nagród (albumy książkowe) wszystkim uczestnikom turnieju. W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli: P. Tadeusz Wach - Wójt Gminy Czorsztyn, Dh Tadeusz Firek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Dh Krzysztof Regiec – Komendant Gminny OSP w Gminie Czorsztyn. Na zakończenie zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników eliminacji gminnych.  
 
Wyniki eliminacji gminnych:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Kamil Górecki (SP Sromowce Wyżne) 19 pkt   
2. Michał Górecki (SP Sromowce Wyżne) 18 pkt   
3. Patrycja Cichoń (SP Sromowce Niżne) 16 pkt
 
W grupie tej udział wzięli także: Grzegorz Brzegowski, Oliwia Jankowska i Patryk Bochniak (reprezentanci SP Kluszkowce), Mateusz Jandura, Gabriela Janczak i Jan Kubicz (reprezentanci SP Maniowy), Robert Kowalczyk (reprezentujący SP Sromowce Wyżne), Marcelina Regiec i Urszula Antolec (reprezentanci SP Sromowce Niżne).
 
II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Daniel Cichoń (Gimnazjum Sromowce Niżne) 20 pkt + 2,5 pkt
2. Krzysztof Siedlarczyk (Gimnazjum Maniowy) 16 pkt + 1 pkt + 2 pkt
3. Paweł Grywalski (Gimnazjum Sromowce Niżne) 16 pkt + 1 pkt + 1 pkt
 
W grupie tej ponadto udział wzięli: Jakub Złydaszyk i Marek Mikołajczyk (reprezentanci Gimnazjum Maniowy) oraz Piotr Cichoń (reprezentantujący Gimnazjum Sromowce Niżne).
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij