Młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Fot. 2014.05.22 07:22 / news / czytano 2629 / opinie 0

Uczniowie gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych wybrali Komitety Wyborcze. Frekwencja... ponad 90%.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych wraz z opiekunem wziął udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują. W ramach programu wybrano działania mające na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez m.in. dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów oraz zaangażowanie młodych ludzi w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Nauczyciele przeprowadzili lekcje o tematyce związanej z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego.
 
Wybory odbyły się 19 maja. Biblioteka szkolna zmieniła się w prawdziwy lokal wyborczy, nad wszystkim czuwała powołana na ten dzień Komisja Wyborcza w składzie: p. Paulina Krzysik-przewodnicząca, Marek Radecki z klasy IIIc oraz Dominika Kowalczyk z klasy IIIb. Uczniowie dopisali, w wyborach wzięło udział 219 uczniów gimnazjum. Wybory przebiegały zgodnie z procedurami.
Autor: Paulina Krzysik
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij