Nowy rekord Guinnessa udziałem Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem!

Fot. Arch. ZSZiP 2016.04.27 10:50 / news / czytano 2630 / opinie 0

23 kwietnia uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w naprawdę niecodziennym wydarzeniu. Tego dnia w Szczawnicy miała miejsce Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego połączona z Rozpoczęciem Sezonu Flisackiego na Dunajcu.

W programie imprezy znajdowały się różne atrakcje – wśród nich targi produktów i wyrobów lokalnych, pokaz mody inspirowanej folklorem Lachów Sądeckich, Pogórzan i Łemków, uroczysty spływ Dunajcem, występy Grupy Śpiewaczej Flisaków a na koniec koncert zespołu Lombard. Można było odwiedzić Camper Małopolski, który odwiedził już niemal całą Europę, w którym każdymógł zaopatrzyć się w przydatne materiały promocyjne a także wygrać małopolskie czerwone korale. Wśród wystawców znajdowało się również stoisko informacyjne naszej Szkoły, na którym o szkole z wielkim wdziękiem opowiadały uczennice klasy III technik obsługi turystycznej.

Jednak chyba największe emocje i zainteresowanie mieszkańców i turystów budziła próba pobicia rekordu Guinnessa w upieczeniu najdłuższej szarlotki na świecie. Do tego właśnie zadania przystąpił zespół złożony z 45 osób, wśród nich nasi uczniowie, którzy pod okiem doświadczonych cukierników i blogerów kulinarnych pracowali przy pieczeniu szarlotki w „kuchni Guinnessa” stworzonej na parkingu w Pieninach oraz przy układaniu upieczonej już  szarlotki na stołach ciągnących się wzdłuż szczawnickiejpromenady nad Grajcarkiem. Dotychczasowy rekord ustanowiony w Niemczech w 2013 roku wynosił 276,5 m, więc zadanie było niełatwe. Upieczono prawie 300 blach szarlotki, która została pokrojona na kawałki o ściśle określonej wielkości, ułożona na baaardzodłuuuugim stole i posypana cukrem pudrem. Pieczenie rozpoczęło się kilka minut po godzinie 10, a układanie rekordowej szarlotki niedługo przed godziną 11. Praca trwała do popołudnia, kiedy to po ułożeniu na stołach wszystkich upieczonych kawałków szarlotki rozpoczął się wielki finał bicia rekordu. O godzinie 17 przystąpiono do oficjalnego pomiaru długości i … udało się! Upieczona szarlotka mierzyła 318,5 m długości i składała się z 1798 kawałków. Warunkiem zaliczenia próby pobicia rekordu było również zjedzenie upieczonej szarlotki, ale na szczęście chętnych nie brakowało i szarlotka w mig została rozdana turystom i mieszkańcom.

Potem był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, miłe słowa podziękowań od organizatorów dla naszych uczniów, certyfikaty dla naszej Szkoły i dla wszystkich uczestników biorących udział w biciu rekordu oraz mnóstwo selfies z kucharzami, cukiernikami i blogerami kulinarnymi. Udział w tak dużej imprezie był niezwykle ciekawym doświadczeniem dla nas wszystkich, zarówno pod względem gastronomicznym jak i organizacyjnym, a zdjęcia i certyfikaty będą na długo pamiątką przywołującą te emocjonujące chwile.W skład „Drużyny szarlotki” weszli uczniowie klas gastronomicznych drugich i trzecich Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.
Źródło: ZSZiP w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch. ZSZiP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij