Otwarcie ministadionu lekkoatletycznego w ZPO w Maniowach

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2013.11.04 08:22 / news / czytano 3386 / opinie 2

Mimo niesprzyjającej aury, siąpiącego deszczu i chłodu we środę 30. października w Zespole Placówek Oświatowych w Maniowach, w gorącej atmosferze otwarto ministadion lekkoatletyczny wyposażony w bieżnię, rzutnię i skocznię. 

Obiekt został wybudowany w ramach projektu „Olimpiada bez granic” realizowanego w placówce od marca 2013 (Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013).

Przecięcia wstęgi wspólnymi siłami dokonali: Sekretarz Gminy Czorsztyn – pani Jadwiga Fudala,  dyrektor ZPO – Mikołaj Urbaniak, ks. proboszcz – Tadeusz Dybeł i sołtys wsi Maniowy – Franciszek Jarząbek. Otwarcie ministadionu było równocześnie rozpoczęciem dwudniowej spartakiady lekkoatletycznej z udziałem uczniów ZPO w Maniowach i Zakladnej Skoly w Haligovcach. W środę w lekkoatletycznym czwórboju konkurowali uczniowie z gimnazjum i klas VIII-IX z Haligoviec. Okazało się, że w biegach na 60 i 800 metrów (chłopcy - 1000 metrów), skoku w dal i rzucie piłką lekarską nasi gimnazjaliści nie mają sobie równych. I tak w kategorii chłopców jak i dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie z Maniów (dziewczęta: I – Patrycja Bednarczyk, II – Sylwia Gorlicka, III – Roksana Plewa, chłopcy: I - Michał Staszel, II – Krzysztof Siedlarczyk, III – Kamil Gorlicki) .

Trochę inaczej rzecz się miała w czwartek 31.października, kiedy przy pięknej słonecznej pogodzie w konkurencjach czwórboju wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz klasy VI i VII z Haligoviec. Po zaciętym boju na bieżni, skoczni i rzutni oraz podsumowaniu punktacji pierwsze dwa miejsca zajęły dziewczęta ze Słowacji (I – Zuzana Marekova, II – Maria Ziemjankova, III – Gabriela Janczak). Wyniki chłopców były korzystniejsze dla Maniów, choć trzeba było oddać Słowakom drugie miejsce  (I – Karol Bukowski, II - David Reznicky, III – Jakub Sikora).
 
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a każdy uczestnik dyplom i nagrody pocieszenia. Kończąc czwartkową spartakiadę uczniowie już umawiali się na kolejne międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w ramach „Olimpiady bez granic” w listopadzie. Oby tylko śnieg nie przeszkodził!
Autor: Małgorzata Kunstman
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Johnny2013.11.05 08:11
Widać był pomysł, udało się to przeprowadzić do końca i wszyscy a przede wszystkim najmłodsi mają teraz szansę chociaż pokosztować lekkoatletyki. A w Krościenku? "Orlik" to szczyt inwestycji w sport, i to pomimo tego że włodarze gminy paradują częściej niż w garniturze w sportowym dresiku. Żadne gminne zawody nie obejdą się bez uścisku dłoni "prezesa". A rządzić gminą nie ma komu. Howgh!
czas na zmiany2013.11.05 08:11
umieją wykorzystać środki z Euroregionu Tatry - brawo ! Krościenko z wójtem na czele UCZCIE się
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij