Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii po raz czwarty

Fot. Krystyna Walosik 2015.02.11 21:40 / news / czytano 3311 / opinie 0

3 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku n. D odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego - „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”.


Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Krościenko n.D pan Jan Dyda. Celem konkursu była dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.  W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z Grywałdu, Krośnicy i Krościenka, którzy zostali wyłonieni  w drodze eliminacji szkolnych. Finalistów oraz ich opiekunów przywitała p. Małgorzata Koterba Dyrektor Szkoły w Krościenku n.D.
 
Konkurs polegał na napisaniu dyktanda. Następnie uczniowie udali się na poczęstunek, po którym obejrzeli przedstawienie o tematyce ortograficznej, przygotowane przez uczniów ze szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Iwonę Rysz.

Finaliści okazali się świetnie przygotowani. Szczególne uznanie należy się uczniom z Grywałdu, z których dwójka znalazła się w czołowej trójce. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się m.in. z pisownią takich wyrazów jak: chlubna, nieopodal, Wyżyna Krakowsko- Częstochowska, nie umiałaby, niepodobna, by, londyńczyków oraz czyhała.

Jury w składzie: p. Barbara Bielawska (SP Krośnica), p. Emilia Hamerska (SP Grywałd oraz p. Monika Gębala (SP Krościenko n. D) po sprawdzeniu dyktand ogłosiło następujące wyniki:
 
I miejsce: Anna Syjud (SP Grywałd)
II miejsce: Karolina Ciesielka (SP Krościenko)
III miejsce: Gabriela Marczak (SP Grywałd)
IV miejsce ex aequo: Karol Wolski i Anna Plewa (SP Krościenko)
V miejsce ex aequo: Magdalena Dyda (SP Krościenko), Julia Hamerska (SP Krośnica) i Dawid Oleś (SP Krościenko)
VI miejsce ex aequo: Sandra Gromala (SP Grywałd) i Justyna Hryc (SP Krośnica)
VII miejsce ex aequo: Emilia Wojtaszek (SP Krośnica) i Wiktor Kalata (SP Krościenko)
 
Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Organizatorzy wszystkim gratulują i życzą dalszych sukcesów. 

Autor: Monika Gębala
Zdjęcia: Krystyna Walosik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij