Podróże Kulinarne po Europie - greckie smaki zdominowały stoły

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.22 20:30 / news / czytano 4004 / opinie 0

20 marca, w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek, po raz szósty został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych. Tym razem młodzi ludzie kształcący się w branży gastronomiczno – hotelarskiej zmierzyli się z tematyką „Podróże kulinarne po Europie”. 

Z wyzwaniem poznania i zaprezentowania  kuchni europejskiej zmierzyło się ośmioro uczniów szkół gastronomicznych z powiatów: nowotarskiego, nowosądeckiego oraz tarnowskiego. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci następujących szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku, Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej z Nowego Sącza, Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy oraz ZSZiP w Krościenku. Oceny zmagań konkursowych dokonywało jury w składzie: dyrektor ZSZiP w Krościenku Pani Elżbieta Trojnarska, Krzysztof Domarecki manager gastronomii Spółki Thermaleo” w Szczawnicy oraz jeden z opiekunów uczestników wybrany w drodze losowania - Pani Michalina Grońska - Owsianka.

Podczas eliminacji konkursowych uczestnicy oceniani byli za: organizację pracy podczas nakrywania stołu okolicznościowego, dobór potraw oraz opracowanie karty menu, poprawność nakrycia zgodną z zasadami obsługi konsumenta oraz nowatorstwo i pomysłowość przedstawienia tematu. W konkursie jeden zawodnik nakrywał jeden stół okolicznościowy i dokonywał jego prezentacji w stroju kelnerskim. 

Wyniki konkursu:
I miejsce Marta Stanuch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach za nakrycie stołu pt. „W oliwkowym gaju”;
II miejsce Waldemar Nowak z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu za nakrycie stołu „Lawendowe wspomnienie”;
III miejsce Zbigniew Król z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku za nakrycie stołu pt. „ Wakacje w słonecznej Grecji”.

Ponadto podczas konkursu zaprezentowano nakrycia stołów: Aneta Święty z Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy „ Z wizytą u greckich przyjaciół”, uczennice z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy Emilia Ślęzak  „Kolacja w Wersalu” oraz Sara Ondycz „Greckie wakacje” oraz przedstawiciele organizatora konkursu: Patrycja Siedlarczyk „ Grecja pełna smaków” oraz Honorata Zając nakrycie stołu o tematyce „ Lawendowy zakątek Prowansji”.

Autor: Barbara Ciesielka
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij