Podsumowanie półkolonii w Sromowcach Niżnych

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2013.09.03 18:17 / news / czytano 3352 / opinie 0

30. sierpnia 2013 roku zakończyła się półkolonia w Sromowcach Niżnych zorganizowana przez Krajową Radę Izb Rolniczych dla dzieci z Gminy Czorsztyn. 

Uroczyste podsumowanie, z udziałem Wójta Gminy Tadeusza Wacha, Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn Stanisława Chmiela, przedstawiciela Małopolskiej Izby Rolniczej Lucyny Chęcińskiej oraz przedstawiciela KRUS o. Nowy Targ Andrzeja Mozdyniewicza odbyło się dzień wcześniej.

Dzieci z radością powitały gości. Ich entuzjazm przybrał jeszcze na sile, kiedy kierownik półkolonii oświadczyła, że czekają na nich dzisiaj wspaniałe niespodzianki, bowiem każdy z przybyłych przywiózł ze sobą różnorodne nagrody i prezenty. Najpierw podsumowano plener plastyczny „Malowane przyrodą” i rozdano nagrody dla tych, którzy wykonali najciekawsze prace. Przyznano łącznie dziewięć nagród, po trzy z każdej grupy wiekowej. Ufundował je Wójt Gminy Czorsztyn. Następnie każdemu „półkoloniście” wręczono dyplom uczestnictwa w półkolonii, pamiątkowe zdjęcie, przybory szkolne, kalkulatory, smycze i elementy odblaskowe. Wszystkie te prezenty zostały przygotowane przez Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich i Małopolską Izbę Rolniczą. Dyplomy uczestnictwa ufundowała KRIR.

Ponieważ tegoroczna półkolonia upłynęła pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, dzieci korzystały przede wszystkim z lokalnych atrakcji. Program był bardzo napięty i urozmaicony. Ze względu na pogodę nie udała się tylko wycieczka na Wdżar. Były za to warsztaty i plener plastyczny, nauka udzielania pierwszej pomocy, gra w bilard, jazda konna, gry i zawody sportowe, nauka pływania na basenie, siłownia, warsztaty przyrodnicze, wyjazd do kina, pieczenie „moskoli”, wycieczki: na Zamek Czorsztyński, Kalwarię Sromowiecką, spotkania z ciekawymi ludźmi, ważnymi dla naszej gminy. W zależności od charakteru, zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, w Hotelu „Nad Przełomem” i w zwiedzanych obiektach, np. w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych, Urzędzie Gminy, Remizie OSP w Maniowach, pawilonie PPN w Czorsztynie, kościółku w Sromowcach Niżnych.

Realizacja tak bogatego programu możliwa była dzięki życzliwości i pomocy wielu osób, którym należą się serdeczne podziękowania. Bardzo dziękujemy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij