Profilaktyka w szczawnickim komisariacie

Fot. 2022.07.31 08:20 / news / czytano 426 / opinie 0

Grupa młodzieży ze Śląska odwiedziła szczawnickich policjantów. Młodzież zwiedziła nowy budynek komisariatu i wysłuchała prelekcji na temat bezpieczeństwa.

Policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy odwiedziła grupa młodzieży wypoczywająca na terenie powiatu nowotarskiego. Gości osobiście przywitał komendant komisariatu podkom. Marcin Mikołajczyk. Spotkanie rozpoczęli od zwiedzania nowo wybudowanego komisariatu, a młodzi goście z bliska mogli przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Podczas rozmowy z kierownikiem Ogniwa ds. Prewencji asp. szt. Krzysztofem Dolańskim dowiedzieli się, jak wygląda procedura przyjęcia do służy w Policji.

W dalszej części spotkania, policjant omówił konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania i rozprowadzania nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Podczas prelekcji zaprezentowano kilka spotów i filmów dotyczących konsekwencji zażywania dopalaczy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestnicy zadawali pytania, na które kierownik udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Nie mogło zabraknąć także tematu bezpieczeństwa w sieci, podczas wakacyjnego wypoczynku i bezpieczeństwa na drodze.

Na koniec wizyty policjant rozdał wszystkim ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe. Działania profilaktyczne prowadzone przez szczawnickich policjantów realizowane są w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”.

Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij