Projekt - Romowie są wśród nas - przekroczył półmetek

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2015.09.18 21:39 / news / czytano 2595 / opinie 0

Trwające od maja 2015 roku zajęcia integracyjno-edukacyjne z tańca, śpiewu, gwary oraz kultywowania tradycji romskiej wśród społeczności lokalnej w ramach projektu „Romowie są wśród nas” przekroczyły półmetek. 

Projekt jest realizowany przez Gminę Krościenko, która otrzymała na ten cel dotację w wysokości 38 tys. zł w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Krośnicy. Prowadzi je instruktor pochodzenia romskiego Pan Daniel Delimata. W zajęciach uczestniczy ok. 60 dzieci romskich i nie romskich. Warsztaty przebiegają w bardzo miłej atmosferze.

W ramach projektu został utworzony dziecięcy zespół polsko-romski. Zostały również zakupione stroje romskie i góralskie, w których zespół reprezentuje folklor góralski i romski na imprezach lokalnych. Zajęcia potrwają do końca grudnia 2015 roku.

„Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020”.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij