Przeciwko Agresji i Przemocy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.11.27 11:59 / news / czytano 3233 / opinie 0

Kampania Przeciwko Agresji i Przemocy na stałe wpisała się w kalendarz działań Publicznego Gimnazjum w Krościenku n.D.

Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest przede wszystkim wzmacnianie i promowanie pozytywnych postaw uczniów oraz eliminowanie agresywnych i przemocowych zachowań. Jest to czas do refleksji na temat własnego zachowania wobec innych.
 
Działania szkoły w tej dziedzinie były wielofalowe. W Kampanię zaangażowali się wszyscy nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Wiesławy Dolańskiej. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje dot. zachowań agresywnych. Na lekcjach języka polskiego uczniowie redagowali w formie pisemnej list, esej oraz wypracowanie na temat „Razem przeciwko agresji i przemocy”. Zostały ogłoszone konkursy na wiersz lub piosenkę profilaktyczną oraz na plakat do hasła głównego Kampanii. W tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy dyplomy „Dziewczyna z klasą”, „Chłopak z klasą” 18 uczniom wybranym za wzorową postawę.
 
Od kilku lat Kampanię Publicznego Gimnazjum wspiera swoją osobą Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n.D Komisarz Michał Janerko, który we wszystkich klasach przeprowadził lekcje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz uczestniczył w apelu podsumowującym.
 
- Ta akcja prowadzona jest już od jakiegoś czasu. Ja jestem tutaj już po raz czwarty i z każdym rokiem, co mówię z pełną świadomością, agresja wśród uczniów maleje. Świadczy to o tym, że nauczyciele tej szkoły, pani pedagog, dyrekcja jak i sami uczniowie wiedzą o tym, że zachowania negatywne trzeba zwalczać i nie mogą być one tolerowane. Im mniej przemocy, tym mniej naszej pracy w szkołach z czego nie ukrywam jestem zadowolony - podkreślił Janerko.
 
Ostatni dzień Kampanii został ogłoszony „Dniem zielonym”. Każdy kto chciał zamanifestować, że nie zgadza się na przemoc i agresję, miał na sobie element ubioru w tym kolorze. Na koniec cała szkolna społeczność wzięła udział w tańcach integracyjnych.
Autor: Bożena Chlebek / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij