Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy gości młodzież z Niemiec

Fot. Arch. szkoły 2015.09.28 21:48 / news / czytano 3716 / opinie 0

Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy nawiązało współpracę z niemiecką szkołą Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt. Wymiana młodzieży potrwa do 3. października, na gości czeka w Szczawnicy wiele atrakcji.

27 września uczniowie z Niemiec wylądowali na lotnisku w Balicach, a następnie już w Szczawnicy spotkali się ze swoimi rówieśnikami, u których zostaną do 3 października.

Dzisiaj w szczawnickim gimnazjum odbyła się uroczystość powitania gości, w której udział wzięli: sekretarz miasta - Pan Tomasz Ciesielka oraz przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców - Pani Monika Mastalska, Pan Roman Zachwieja i Pani Beata Wolfram. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której goście mogli posłuchać piosenek w języku polskim i niemieckim, obejrzeć występ zespołu góralskiego oraz dowiedzieć się jak wygląda regionalny strój pieniński damski i męski.
 
Uczestnicy wymiany zobaczyli także prezentację multimedialną o Szczawnicy i szkole, z którą rozpoczęli współpracę. Następnie wzięli  udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów. Były to warsztaty chemiczno-fizyczne, matematyczne, plastyczne i taneczne. Nie zabrakło też czasu na animację językową.
 
Po części edukacyjnej przyszedł czas na rekreację. Młodzież spacerowała po Szczawnicy, wyjechała kolejką na Palenicę, tam skorzystała ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Udali się także do Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla.
Autor: Małgorzata Oleś-Gagatek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij