Śniadanie daje moc

Fot. Arch. ZPO w Łapszach 2016.11.10 16:57 / news / czytano 1866 / opinie 0

Już po raz kolejny ZPO w Łapszach Niżnych przystąpiło do ogólnopolskiej akcji śniadaniowej, która odbyła się 8 listopada pod nazwą „Śniadanie daje moc”.


Uczniowie każdej  klasy z nauczycielem spożywali dzisiaj zdrowe, pyszne  śniadanie, które przynieśli do szkoły specjalnie na tę okazję. Wyjątkowo do tego dnia przygotowała się klasa IIIA SP wraz z wychowawcą z  p. A. Kaszycką, której uczniowie przynieśli zdrowe składniki do szkoły i na miejscu przygotowywali wspólne śniadanie klasowe.  Przygotowania rozpoczęli od mycia rąk a następnie  składników, które przynieśli do sporządzenia zdrowego posiłku. Po wstępnych przygotowaniach i  ubraniu przyniesionych również na tę okazję fartuszków, wszyscy zabrali się do pracy. W trakcie  przygotowań  Pani Wychowawczyni wyjaśniała zasady zdrowego żywienia.

Celem całego przedsięwzięcia było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie oraz promocja prawidłowego żywienia. Nadmiar produktów wysoce przetworzonych w diecie oraz zły dobór ilościowy jedzenia powodujące nadwagę i otyłość. Dlatego bardzo ważne jest byśmy odpowiednio zadbali o każdy posiłek w jaki będziemy spożywać w ciągu dnia, oraz o to by był bogaty w odpowiednie składniki odżywcze jakże ważne w rozwoju każdego człowieka.

Jednak nie tylko właściwie dobrane posiłki ale również ruch i aktywność fizyczna to klucz do zdrowotnego sukcesu. Dlatego ruszajmy się, jedzmy zdrowo 5 posiłków dziennie i nie podjadajmy między posiłkami przekąsek. Już po kilku dniach poczujemy się lekko i przyjemnie, a uczucie satysfakcji z troski o własne zdrowie będzie gwarantowane.

 

Autor: Edyta Magiera
Zdjęcia: Arch. ZPO w Łapszach
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij