Spotkali się z policjantami, by usłyszeć o zasadach poruszania się na drodze

Fot. Ela Kawa 2014.10.24 13:20 / news / czytano 2791 / opinie 0

W ramach konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha we Frydmanie najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Powiatowej Komendy Policji z Nowego Targu.

Spotkanie prowadzili: asp szt. Renata Ossowska, sierż. szt. Dorota Garbacz oraz st. asp Mariusz Ciesielski. Policjanci przygotowali pogadankę o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również o konieczności noszenia odblasków przez dzieci i osoby dorosłe. Uczniowie, rozwiązując zadania, mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia kamizelki kuloodpornej, czapki oraz kierowanie ruchem. Jednak największą frajdą była możliwość przebywania w radiowozie oraz usłyszenie i zobaczenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych jakich używa policja w nagłych wypadkach. Bardzo DZIĘKUJEMY za miłe spotkanie.

Autor: Ela Kawa
Zdjęcia: Ela Kawa
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij