Spotkanie opłatkowe w Sromowcach Wyżnych

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.06 21:28 / news / czytano 3441 / opinie 0

Dzisiaj, w Izbie Regionalnej z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Parafii pw. św. Stanisława BM ze Sromowiec Wyżnych, spotkały się osoby starsze, nieraz samotne, by złożyć sobie życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od jasełkowego występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem Bożeny Pierwoła zaprezentowały program artystyczny, a koło muzyczne prowadzone przez Małgorzatę Mosz uświetniło go pięknymi kolędami.

Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Mieczysław Szlaga i poświęceniu opłatków wszyscy składali sobie najlepsze życzenia, by za chwilę zasiąść do wspólnej kolacji. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały na tę okazję zupę grzybową z łazankami, chleb ze smalcem, podpłomyki oraz domowe wypieki. 

Na zakończenie dzieci z Zespołu Regionalnego "Sromowianie" zaprezentowały program kolędniczy. Zespół prowadzony jest przez Jadwigę Kobylarczyk i Artura Majerczyka.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, radni Rady Gminy Czorsztyn, Beata Marek dyrektor SP ze Sromowiec Wyżnych oraz panie z KGW.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij