Stacja Polana Sosny w Niedzicy wyróżniona

Fot. Arch. ZEW Niedzica S.A. 2015.03.13 21:32 / news / czytano 2474 / opinie 0

Stacja narciarska Polana Sosny została wyróżniona w plebiscycie na "Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2014/2015 - Bezpiecznie i rozważnie", w kategorii „Małe Stacje Narciarskie”.

To już XII edycja plebiscytu organizowanego przez Gazetę Krakowską we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, Radiem Kraków oraz Telewizją Kraków.

O mocnej konkurencji może świadczyć fakt, iż w tegorocznej edycji, wzięło udział aż 38 małych i 9 dużych stacji narciarskich. Jest to zatem znaczny sukces znaleźć się w gronie laureatów oraz wyróżnionych.  Co więcej wśród Najlepszych Szkół Narciarskich na III miejscu znalazła się także, działająca na Polanie Sosny - Szkoła Narciarska Lider, a jeden z jej instruktorów Pan Marek Szlachta został wybrany Najlepszym Instruktorem Narciarstwa Małopolski.

Z każdym rokiem w Małopolsce przybywa stacji i wyciągów narciarskich, których właściciele muszą być otwarci na potrzeby współczesnego turysty i narciarza. Istnieje bowiem kilka grup narciarzy dla których należy stworzyć ofertę odpowiadającą ich oczekiwaniom. Niektórzy wytrawni narciarze potrzebują przede wszystkim długich i wymagających tras zjazdowych. Początkujący z kolei, łagodnych stoków oraz profesjonalnej obsługi instruktorskiej. Inni przybywający z rodzinami, w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech wybierają niewielkie wyciągi narciarskie, na uboczu tych najbardziej popularnych. Z uwagi na warunki terenowe, a także ograniczenia administracyjne polskim stacjom narciarskim daleko jest jeszcze do ośrodków alpejskich. Z pewnością jednak każdy narciarz w Małopolsce może znaleźć coś dla siebie.

Dobrą alternatywą dla narciarzy, którzy poszukują spokojnego, urokliwego miejsca, z dala od zgiełku zatłoczonych stacji narciarskich Podhala jest Ośrodek Narciarski Polana Sosny w Niedzicy. Jego usytuowanie na zboczu graniczącego ze Słowacją szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica z niepowtarzalnym widokiem na jezioro, elektrownię wodną, Zamek Dunajec, Pieniny i Tatry to niewątpliwie duży atut.
 
Oferta ośrodka skierowana jest przede wszystkich do rodzin z dziećmi oraz grup zorganizowanych na których czekają m.in. 3 wyciągi narciarskie, 5 profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych - najdłuższa o długości 800 m oraz 2 szkółki narciarskie. Najmłodsi narciarze przez cały sezon mogą również stawiać swoje pierwsze kroki w narciarskiej dyscyplinie w bezpiecznie przygotowanym Parku Kubusia.
 
Ponadto ZEW Niedzica SA, do którego należy ośrodek, wspiera dzieci z okolicznych miejscowości w szlifowaniu ich umiejętności narciarskich, oferując podczas ferii zimowych atrakcyjną ofertę zakupu karnetu za 1 zł. Z tej formy zniżki w czasie ostatnich ferii, według aktualnych obliczeń, skorzystało ponad 1200 dzieci i młodzieży ze szkół z rejonu Jeziora Czorsztyńskiego. 

Sezon zimowy 2014/2015 jeszcze się nie zakończył i trwać będzie dopóki warunki śniegowe na to pozwolą.
Autor: Janusz Drabik
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij