Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.12.10 20:19 / news / czytano 4216 / opinie 0

W kalendarzu uroczystości organizowanych przez krościeńską szkołę podstawową szczególne miejsce zarezerwowane jest na obchody Dnia Patrona.

Jak co roku z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, związana z postacią Adama Mickiewicza. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Małgorzata Koterba, witając zaproszonych gości. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Stanisława Zarotyńska w imieniu Wójta Gminy i władz samorządowych złożyła uczniom i nauczycielom życzenia z okazji szkolnego święta.

Uroczystość była okazją do popularyzacji twórczości poety oraz możliwością do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności recytatorskich, aktorskich i muzycznych na większym forum. Uczniowie przygotowani przez nauczycieli: Annę Węglarz, Monikę Gębalę, Danutę Cedzidło oraz Elżbietę Kubik przypomnieli ważniejsze wydarzenia z życia Adama Mickiewicza i zaprezentowali obszerne fragmenty twórczości polskiego wieszcza. Dzięki przygotowaniom i swym recytatorskim zdolnościom dzieci wiernie przekazały zgromadzonej publiczności sens zawarty w treści poszczególnych utworów, za co nagrodzone zostały oklaskami. Taniec został przygotowany przez Izabelę Bąk, oprawę plastyczną zorganizowała Ewa Majerczak a stroną muzyczną zajął się, piszący te słowa, Zdzisław Soliwoda.

W szkolnym święcie, poza wspomnianą wcześniej Stanisławą Zarotyńską, wzięli udział inni zaproszeni goście, m.in. Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II Krzysztof Koper, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krośnicy Katarzyna Bochnak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grywałdzie Władysław Bąk, Kierownik ZEAS Agata Sobkowiak i Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Kozielec.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij