Szczawnicka dwójka zakończyła projekt Erasmus+.

Fot. 2020.03.11 08:16 / news / czytano 589 / opinie 0

2 marca Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy zakończyła realizację projektu w ramach programu Power na zasadach Erasmus+. Projekt nosił tytuł: ,,Podwyższenie umiejętności językowych i metodycznych nauczycieli- kluczem do zwiększenia jakości nauczania i rozwoju współpracy międzynarodowej”.

Autorką projektu była nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego pani Małgorzata Oleś-Gagatek, a jego budżet wyniósł 110327,64 PLN.

Podczas osiemnastomiesięcznego uczestnictwa w projekcie 8 nauczycieli szkoły wzięło udział w 10 mobilnościach zagranicznych, podczas których podnosili oni swoje umiejętności językowe, metodyczne i specjalistyczne:

1. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs metodyczny w języku angielskim pt.’’Teaching English to very young learners” w szkole językowej ”Alpha School of English” w St. Paul’s Bay na Malcie.     

2. P. Katarzyna Ciesielka- kurs języka włoskiego w szkole językowej DILIT IH w Rzymie (Włochy).    

3. P. Dominika Smolarska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies” w Dublinie(Irlandia).  

4. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs specjalistyczny w języku angielskim pt. ‘’English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej ‘’Cork English World’’ w Cork w Irlandii.    

5. P. Andrzej Hurkała- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’English in Cyprus” w Limassol na Cyprze.

6. P. Jacek Pietrzak- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).    

7. P. Magdalena Styrylska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies’’ w Dublinie (Irlandia).    

8. P. Dorota Cebula – kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).    

9. P. Danuta Urban- udział w ‘’job shadowing”- obserwacja lekcji muzyki w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).

10. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ‘’teaching assignment”- prowadzenie lekcji j. ang. w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).

Po powrocie z kursów zagranicznych nauczyciele wdrożyli swoje umiejętności do pracy szkoły (Wymiana polsko-niemiecka, Zielona Szkoła we Włoszech, pomoc potrzebującym rodzinom na Ukrainie, wycieczki w ramach SKKT, zajęcia dodatkowe itd.). Spełnione zostały założone cele:

1)    Zwiększenie otwartości nauczycieli na współpracę międzynarodową.

2)    Podwyższenie poziomu znajomości języków obcych wśród nauczycieli.

3)    Zwiększenie jakości nauczania poprzez podwyższenie kwalifikacji pracowników.

Ze środków projektu zakupiony został sprzęt multimedialny do jednej z sal lekcyjnych: komputer, drukarka i tablica interaktywna. Dzięki realizacji projektu polepszyła się jakość pracy szkoły, a co za tym idzie zwiększyła się jej oferta edukacyjna.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij