Szkoła z Tylmanowej doceniona przez ORE

Fot. Pieninyinfo.pl 2015.04.29 09:04 / news / czytano 2860 / opinie 0

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej wykorzystali możliwości stworzone przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji i jako jedyni w powiecie nowotarskim wzięli udział w nagraniu filmu promującego osiągnięcia szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej od dwóch lat uczestniczy w projekcie „Pilotaż sukcesem zmian”, realizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu realizowano szkolenia związane z technikami nauczania i metodami motywującymi do nauki oraz ocenianiem kształtującym. Nad właściwą realizacją projektu czuwała Pani Anna Dyda, Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji. Udział w zaproponowanych przez PORE formach doskonalenia zawodowego przyniósł korzyści nie tylko nauczycielom, ale także uczniom oraz ich rodzicom. Nauczyciele otrzymali pomoc we wdrażaniu do swojej praktyki zawodowej zmian wprowadzanych w oświacie oraz niezbędne wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów dydaktycznych i wychowawczych. Szkolenia były dla nich także inspiracją do wprowadzania nowatorskich rozwiązań dydaktycznych, które sukcesywnie realizują na zajęciach. Uczniowie w większym stopniu korzystają z kreatywnych metod i form nauki, czują się podmiotem procesu nauczania, znają wartość nauki i są świadomi potrzeby uczenia się. Zdają sobie sprawę z posiadanej wiedzy oraz braków, nad którymi muszą jeszcze popracować. Otrzymują wsparcie w zakresie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzięki stosowanej przez nauczycieli indywidualizacji pracy. Rodzice rozumieją wymagania stawiane dzieciom przez szkołę, wspierają i motywują do pracy, mają także ogromną świadomość możliwości swoich dzieci. 

Z inicjatywy i na zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, który w ramach projektu pt „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół” przygotował cykl reportaży, nauczyciele podjęli decyzję o podzieleniu się wypracowanymi w trakcie szkoleń rozwiązaniami. Tym samym jako jedyni  w powiecie nowotarskim i jako jedni z nielicznych w kraju nagrali film, w którym opowiadają o swojej pracy, technikach uczenia się i metodach motywujących do nauki. W nagraniach oprócz dyrekcji i grona pedagogicznego wzięli udział także uczniowie oraz Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji.
 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.
Autor: Jakub Dyda
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij