Szlachtowa i Jaworki rozpoczęły wakacje zabawą

Fot. Alina Lelito, Magdalena Wojtarowicz 2015.06.29 18:48 / news / czytano 3393 / opinie 0

Posiady w Szlachtowej i Festyn Rodzinny w Jaworkach - mieszkańcy obu szczawnickich sołectw spędzili pierwszy weekend wakacji na dobrej zabawie. Chętnych nie brakowało, a zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

W sobotę w Szlachtowej były występy Zespołu "Juhasy" i muzyki Jaworcanie, Klubu Seniora 60+, Kapeli Białopotocanie i duetu rodem z Boliwii Ahaju Fusion. Ponadto najmłodsi zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne, trwały konkursy dla dzieci i młodzieży, a potem wspólna dyskoteka. Podczas spotkania sołtys wsi Szlachtowej Jolanta Salamon podziękowała firmie Machnik i burmistrzowi Grzegorzowi Niezgodzie za doskonałą współpracę w realizacji inwestycji na terenie wsi.

W niedzielę, w dniu odpustu patronalnego w Jaworkach, po południu na dawnym przyszkolnym boisku, odbył się Jaworczański Festyn Rodzinny. W programie estradowo - regionalnym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Juhasy z akompaniamentem kierownik zespołu Ewy Zachwiei, Kapela "Jaworcanie" z wiązanką melodii i przyśpiewek góralskich, Klub Seniora 60+prezentujący satyryczne wiersze i piosenki autorstwa jednego ze swych członków,  Zespół Folklorystyczny "Lubań" z Kluszkowiec w dziecięcych zabawach i współczesnych scenkach oraz zespół "Folk Power" grający muzykę ze swojej ostatniej płyty. Podczas Festynu drużyna młodzieżowa OSP Jaworki dała pokaz sprawnego i szybkiego gaszenia pożaru, Na scenie zaśpiewały "Młode talenty", a dorośli śmiałkowie zmierzyli się w konkurencji rżnięcia drewnianego klocka metodą "moja - twoja". Zabawa zakończyła się dyskoteką. Głównym sponsorem imprezy była - podobnie jak w Szlachtowej - Firma Machnik i nowotarska spółka PPK. Za pomoc w organizacji festynu przedstawicielowi firmy Machnik oraz na ręce sekretarza miasta Tomasza Ciesielki burmistrzowi Szczawnicy podziękowała sołtys wsi Jaworki Bożena Solecka.

Festyny poprowadził dyrektor MOK Piotr Gąsienica a były one zorganizowane przez Miasto i Gminę Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Radą Sołecką Szlachtowej i Jaworek i Podhalańskim Przedsiębiorstwem Komunalnym.

Autor: Alina Lelito
Źródło: MOK Szczawnica
Zdjęcia: Alina Lelito, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij