Tak poznaje się świat - edukacja poprzez zabawę

Fot. Arch. Organizatora 2014.07.28 22:54 / news / czytano 3108 / opinie 0

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach zakończyła w lipcu 2014 roku projekt w ramach Konkurs Grantowego "Aktywna Biblioteka" realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Założeniem projektu było zapewnienie dzieciom ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w okresie wakacji poprzez twórczą aktywność, kreatywne nieformalne sposoby nauczania o świecie i jego różnorodności, kultury, nauka poprzez  zabawę  i współpracę w grupach. Warsztaty były organizowane dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Wśród uczestników warsztatów były także dzieci które nie są użytkownikami bibliotek. Warsztaty zapewniły dzieciom ciekawy sposób spędzania wolnego czasu w okresie wakacji poprzez twórczą aktywność, kreatywne nieformalne sposoby nauczania o świecie, jego różnorodnościach, kulturach, nauka poprzez zabawę oraz współpracę w grupach, integracja między dziećmi oraz budowanie postaw: otwartości, pewności siebie, współpracy w grupie. Liczba dzieci była ograniczona ze względu na warunki lokalowe. Te same warsztaty były organizowane w dwóch miejscowościach: Mizerna i Maniowy.

Były realizowane takie działania jak: zabawa w znajdowanie owoców egzotycznych, odnajdywanie krajów w których rosną dane owoce na mapie i podświetlanym globusie, wspólne obieranie owoców i sprawdzanie co jest w środku, zabawa w smakowanie (zasłonięte oczy), konkurs w nazywanie, zaproszenie gościa z Kamerunu i Japonii, slajdy, wspólne słuchanie muzyki, czytanie literatury z danego kraju, robienie czegoś specyficznego dla danego kraju np. orgiami, taniec, spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, nauka poprzez eksperymenty oraz poznawania świata przyrody przy użyciu specjalnych pojemników do obserwacji owadów z wbudowanym szkłem powiększającym. 

Na zakończenie projektu był zorganizowany wyjazd uczestników projektu do Centrum Edukacji Globalnej „Wioski Świata”.

Projekt ten był realizowany w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Sprężyna” – Centrum Edukacji Nieformalnej. Całkowita wartość projektu 5 600 złotych, dofinansowanie 4 500 złotych.
Autor: Joanna Bator
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij