Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Krakowie z udziałem gimnazjalistów ze Szczawnicy

Fot. Arch. szkoły 2015.04.04 16:50 / news / czytano 1918 / opinie 0

27 marca 2015r. uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy wraz z nauczycielami wzięli udział w Targach Edukacyjnych Festiwalu Szkół i Zawodów w Krakowie, którym przyświecało hasło „Bądź profesjonalistą”. 

Wyjazd ten był jednym z celów zaplanowanych w szkolnym systemie doradztwa zawodowego. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Bogata oferta zaprezentowana w krakowskiej EXPO sprawiła, że przez trzy dni halę Targów w Krakowie, które realizowały projekt, odwiedziło ponad 15 tys. osób.
 
Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół zawodowych, liceów, techników, a nawet wyższych uczelni. Zobaczyli, jakie są perspektywy na dalszą edukację i dlaczego warto przemyśleć wybór kolejnej szkoły, by kiedyś w przyszłości zaowocował on dobrą pracą. Ponadto na Targach można było spotkać przedstawicieli: policji, straży pożarnej i wojska, m.in. takich szkół jak Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, czy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce, inspirowanego Mundialem Zawodów, odbywającym się w Lyonie, szkoły podzielone na siedem sektorów prezentowały branże: turystyczno-gastronomiczną, informatyczno-elektroniczną, budowlaną, społeczno-medyczną, rolno-przetwórczą, mechaniczno-mechatroniczną oraz usługową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi, którzy badali predyspozycje młodych ludzi.

Celem Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce jest dokonanie przez uczniów gimnazjów i szkół średnich najlepszego wyboru, dzięki któremu staną się oni profesjonalistami w swoich dziedzinach. Tym samym Targi w Krakowie z jednej strony promują swoje wydarzenie, a z drugiej prowadzą akcję społeczną zachęcającą młode osoby do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, która zaprowadzi do zawodu wykonywanego z pasją i satysfakcją.

W EXPO Kraków pojawiły się również szkoły wyższe (publiczne i prywatne) z Polski i zagranicy, m.in. z Chorwacji, Japonii, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. 

Znakomita frekwencja, bogata oferta szkół i dobra organizacja imprezy utwierdziły nie tylko organizatorów, ale i naszych uczniów, że warto było odwiedzić Targi Edukacyjne połączone z Festiwalem Zawodów. Nasi trzecioklasiści na pewno poszerzyli swoje horyzonty związane z przyszłym wyborem szkoły i stanie się on dla nich łatwiejszy.

Autor: Katarzyna Ciesielka
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij