Tradycyjne „Andrzejkowanie”

Fot. Arch. szkoły 2013.11.29 12:20 / news / czytano 1970 / opinie 1

Lanie wosku, wróżby i zabawy taneczne to tylko nieliczne atrakcje przygotowane przez młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy podczas integracyjnej Zabawy Andrzejkowej.

W czwartek 28. listopada kolejny raz w CKiW OHP w Szczawnicy odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa. W zabawie wzięła udział młodzież uczęszczająca do Pienińskiej Szkoły Zawodowej i grupa osób niepełnosprawnych z ośrodka  „Perła” w Szczawnicy oraz dzieci z ośrodka w Krościenku n/D.
 
Młodzież przygotowała stanowiska z różnymi wróżbami oraz wiele zabaw tanecznych. Jednak największą atrakcją stało się tradycyjne „lanie wosku”, gdzie każdy uczestnik imprezy mógł odlać przez dziurkę od klucza swoją własną wróżbę. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie, a bariera niepełnosprawności była wręcz niezauważalna. Wśród śmiechu i dobrej zabawy czas płynął tak szybko, że cztery godziny minęły jak jedna chwila. Młodzież z CKiW z wielkim zaangażowaniem zabawiała swoich gości i dbała o to aby niczego im nie brakowało.  Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie „Sto lat” i złożyliśmy życzenia jednemu z uczestników, który właśnie obchodził urodziny. Goście bardzo zadowoleni opuścili nasze progi, ale pewno nie na długo, bo kolejna impreza już niebawem i czekamy na nią z niecierpliwością.
Autor: Renata Kubik
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Marek2013.11.29 16:11
To się działo!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij