Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia - przyjdź do Restauracji Klasyczna

Fot. Arch. szkoły 2014.10.18 15:56 / news / czytano 2202 / opinie 0

Fundacja „Dobre Życie” pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Ministerstwa Edukacji Narodowej już po raz szósty organizuje w dniach 16-23 października 2014 r. ogólnopolską kampanię pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości konsumentów na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz wpływanie na jakość chleba na rynku. Kampania jest także pretekstem i okazją do zainteresowania uczestników tym, co kładą na talerzu, jak się odżywiają i jak dieta wpływa na ich zdrowie.
 
W ramach tej kampanii w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem został zorganizowany cykl działań adresowanych do uczniów ZSZiP i zaproszonych do współpracy gimnazjów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz lokalnej społeczności – gości odwiedzających szkolną restaurację „Klasyczna”. 

Uczniowie mają okazję do zapoznania się z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi technikami produkcji chleba, do samodzielnego wypiekania chleb z różnymi dodatkami oraz poznania historie związanych z pieczeniem i produkcją chleba.
 
W ramach trwania tego przedsięwzięcia odbywają się:
  • zajęcia z wypieku chleba w piekarni Gminnej Spółdzielni Krościenko;
  • warsztaty wypieku chleba metodą tradycyjną u p. Zofii Piszczek w Tylmanowej;
  • pokazy produkcji chleba wraz z degustacją dla wszystkich uczniów ZSZiP; 
  • 22 - 23 października warsztaty wypieku chleba prowadzone przez nauczycieli ZSZiP dla uczniów gimnazjów;
  • 16 - 23 października wypiek chleba z różnego rodzaju mąki, z różnymi dodatkami, jego prezentacja oraz degustacja w restauracji Klasyczna, dla wszystkich zainteresowanych.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij