Uczniowie wybrali - ogólnopolska akcja Samorządy Mają Głos

Fot. Arch. szkoły 2014.10.06 11:28 / news / czytano 2129 / opinie 0

Łapszańska młodzież gimnazjalna wybrała swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos".

W akcji brało udział prawie 900 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować demokratyczne wybory przedstawicieli uczniów. Wspólny 30 września br. to dzień wyborów dla wszystkich szkół mający na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły.
 
W wyborach wzięło udział sześciu kandydatów z klas II i III. Poprzedzone zostały dwutygodniową kampanią wyborczą, w której kandydaci prezentowali swoje hasła wyborcze i prowadzili akcje profrekwencyjne, zachęcając młodzież do udziału w wyborach. W dniu 29 września odbyła się debata przedwyborcza kandydatów, podczas której kandydaci mieli szansę zaprezentować siebie, swój program oraz odpowiedzieć  na wylosowane pytania.
 
Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Przewodnicząca: Karolina Janos - IIIA (61 głosów)
Zastępca: Klaudia Straczek - IIB (40 głosów)
Skarbnik: Ewelina Nowak - IIIB (31 głosów)

W wyborach wzięło udział 143 uczniów gimnazjum. Nad ich przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Paulina Gogola, Sabina Bizub oraz p. P. Krzysik.
Autor: Krystyna Lasak / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij