Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krośnicy ratują dzieci w Afryce

Fot. 2017.01.30 18:14 / news / czytano 2123 / opinie 0

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” zorganizowanej przez UNICEF. Uczniowie przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

W projekt zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas. Uczeń wybierał sobie kraj z którego miała pochodzić jego laleczka. Później przygotowywał krótką prezentację zawierającą najważniejsze informacje oraz ciekawostki o kraju pochodzenia laleczki. Po przedstawieniu przygotowanych informacji otrzymywał wykrój laleczki, którą potem sam projektował i własnoręcznie lub z pomocą bliskich szył. Każda laleczka otrzymała paszport oraz imię. Uszyte laleczki pochodziły z szesnastu krajów, z wszystkich kontynentów.

W dniu wywiadówki 26 stycznia w Szkole odbyła się wystawa laleczek. Każdy chętny mógł sobie wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. „Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

Autor: Anna Jaszek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij