W świecie dobrych manier - temat przewodni Polsko - Ukraińskiej wymiany młodzieży

Fot. Arch. szkoły 2018.06.21 16:16 / news / czytano 409 / opinie 0

W świecie dobrych manier to temat przewodni wymiany międzynarodowej realizowanej w ramach programu ERASMUS +, w terminie od 18-24 czerwca 2018 r., przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy- Jabłonce wspólnie z ukraińskim partnerem „Chmielnicki Miejski Związek Polaków im. W. Reymonta”.

W wymianie bierze udział 30 uczestników interesujących się dobrymi zwyczajami, rozwojem kultury osobistej, kulturą, historią oraz możliwością rozwoju umiejętności językowych. 

Głównym celem projektu jest wykształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec różnorodności kulturowej. Realizacja projektu umożliwia spotkanie się młodych osób, różnych narodowości, w jednym miejscu. Spotkanie to pozwoli lepiej się poznać, zintegrować, wymienić doświadczeniem, przełamać bariery językowe oraz rozwinąć świadomość międzykulturową. Założone cele będziemy realizować w trakcie wspólnych warsztatów z zakresu dobrych manier, zwyczajów i historii.

W ramach projektu zaplanowano cykl spotkań i warsztatów, podczas których młodzież zapozna się z dobrymi praktykami, zasadami savoir-vivre oraz inną kulturą, m.in. dzięki warsztatom pod hasłem „sztuka witania się”, zajęciom z etykiety zachowania przy stole, wizycie w Krakowie obrazującej królewskie maniery czy warsztatom filmowym. 

Uczestnicy projektu odwiedzą także Muzeum Pienińskie, gdzie wezmą udział w żywej lekcji historii, nt. dobrych manier kultury i historii. Podczas aktywnego wypoczynku np. w rezerwacie Wąwóz Homole młodzież będzie promować dobre nawyki w obcowaniu z przyrodą.

Warsztaty, animacje językowe, bezpośrednia rozmowa uczestników oraz różnorodne gry pozwolą uczestnikom projektu doskonalić umiejętności językowych i przełamywać panujące stereotypy. Działania w ramach projektu mają prowadzić do poszukiwania przez uczestników cech łączących oba narody, a także zwrócenia uwagi na podstawy różnorodności, świadomość międzykulturową oraz wrażliwość na drugiego człowieka.

Podsumowaniem wymiany będzie stworzenie przez uczestników kroniki oraz prezentacji multimedialnych upamiętniających dni spotkania.
Autor: Kinga Lorczyk
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij