XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II

Fot. Arch. szkoły 2014.03.25 08:16 / news / czytano 3540 / opinie 0

20 marca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D odbył się już XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II.

Krościeńską szkołę odwiedziło 17 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów. Gości powitał i otworzył konkurs Dyrektor Publicznego Gimnazjum Krzysztof Koper. Sprawami organizacyjnymi zajmowały się panie Maria Kurpiel i Danuta Schabowska. Młodych artystów zapraszał „na scenę” Kamil Knapczyk z kl. III A.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie recytowali ze zrozumieniem niełatwe utwory Jana Pawła II. Prawie wszystkie wyniki zawierają się w przedziale od 131 do 100 pkt.

W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił – na prośbę organizatorów –  ksiądz proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów za udział w konkursie, tradycyjnie obdarował wszystkich uczestników nagrodą książkową.

I i II m. zdobyły – podobnie jak w ubiegłym roku – niepokonane uczennice z Gimnazjum w Załucznem – Julia Szymusiak i Anna Gal.

III m. zajęły ex-aequo Angelika Strama z Gimnazjum w Starem Bystrem oraz Dominika Słowik z Gimnazjum w Szczawnicy.
 
Wyróżnienia otrzymały :
Magdalena Jankowska z Publicznego Gimnazjum w Krościenku,
Wiktoria Ostowska z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej,
Agnieszka Morawa z Gimnazjum w Szczawnicy
Mariola Ziemianek w Gimnazjum w Tylmanowej.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie specjalnych dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem, 16 maja 2014.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n/D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij