Zgrupowanie szachowe pod kierunkiem GM Artura Jakubca - trenera kadry Polski

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.02.19 08:58 / news / czytano 2862 / opinie 0

W dniach 9-16 lutego w ośrodku noclegowo-wypoczynkowym przy klubie SKS "SOKOLICA" Krościenko odbyło się zgrupowanie szkoleniowe KKSz Kraków i MLKSz Myślenice.

W szkoleniach wzięło udział 35 zawodniczek i zawodników obu klubów. Instruktorami byli doświadczeni trenerzy w tym GM Artur Jakubiec- aktualny trener kadry Polski seniorów. FM Rafał Gunajew z najsilniejszą grupą pracował nad obroną francuską. Jacek Wolak i Bartłomiej Wiejaczka z grupami II i III pracowali nad taktyką (słabość ostatniej linii) i strategią (atak na króla), a kierownik obozu Kamila Kałużna pokazywała najmłodszym piękno królewskiej gry.
 
Młodzi szachiści nie tylko brali udział w szkoleniach (3-6 h dziennie), ale również grali w tematycznych i klasyfikacyjnych turniejach szachowych oraz zwiedzali Krościenko. Załączone zdjęcia przedstawiają zmagania podczas jednego z blitzów.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij