A w Maniowach syćko gro!

Fot. Arch. Organizatora 2014.12.09 19:08 / news / czytano 1930 / opinie 0

26 listopada 2014 r. w Maniowach ruszył projekt Aktywni 50+, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Grupa ok. 20 osób zebrała się pod halą sportową.

w Maniowach, by po dopełnieniu formalności ostro zabrać się do pracy.  Rozpoczęto od krótkiej rozgrzewki pełnej podskoków, wygibasów i innych wariacji, które pozwoliły rozgrzać odpowiednie partie mięśni. Podczas pierwszych zajęć trener Arkadiusz Marczyk starał się ocenić umiejętności i możliwości uczestników a także skorygować odpowiednio pracę rąk i kijków. Na kolejnych zajęciach grupa „ ruszyła na podbój górzystego terenu Maniów, Mizernej oraz Kluszkowiec” relacjonuje trener.

„Pozytywna energia i moc zakrzywiła czasoprzestrzeń nad Jeziorem Czorsztyńskim!” śmieje się trener Marczyk podkreślając, że uczestnicy projektu wykazują się olbrzymim zapałem i chęcią, co daje pozytywną energię także prowadzącemu. Dużo śmiechu i zdrowych rumieńców na policzkach podczas spaceru dostarczają ćwiczenia rozciągające organizowane przez prowadzącego w połowie marszu.  Warto podkreślić, że w Maniowach uczestnikami projektu są wieloletni zwolennicy nordic walking, przykładem jest dwójka zapaleńców „(…) łącznie mają "w nogach" już niemal 1500 km z kijkami od początku roku” cieszy się trener dodając „stukot kijków niech budzi innych do chodzenia z nami!”.

Uwaga! Kolejne treningi zaplanowano na 9 oraz 10 grudnia 2014 r. tj. wtorek i środę o godz. 18.00. Każdy, kto ma ochotę dołączyć jest mile widziany!
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij