Biegi w Szczawnicy - edycja IX

Fot. 2022.04.24 08:01 / news / czytano 1032 / opinie 0

Uczestnicy biegów wystartowali na sześciu dystansach. Biegi w Szczawnicy to wydarzenie wpisujące się w kalendarz imprez jako jedno z ciekawszych wydarzeń Szczawnicy. 

Pierwsi zawodnicy wystartowali już o 2 w nocy na niezwykle forsownym dystansie zwanym - „Niepokorny Mnich”, który liczył prawie 95 km z przewyższeniami +4915 m/-4915 m. Limit czasowy na pokonanie tego dystansu to 18 godzin. Kolejni długodystansowcy wystartowali o 6:00 rano na nieco krótszym dystansie - „Dziki Groń”, z przewyższeniem: +3150 m/-3150 m. Równo godzinne 7:00 wystartowali uczestnicy biegu „Żwawe Wierchy”  na 33 km pokonywali przewyższenia +1550 m/-1550 m. Z Rynku w Jaworkach o 8:30 ruszył 20 km dystans „Chyża Durbaszka” z limitem jego pokonania 5 godzin i z przewyższeniami +810 m/-940 m. O godzinie 9:00 nadszedł czas na strat uczestników dystansu „Wielkiej Prehyby” liczącej 43 km, na który określony został czas pokonania do 9 godzin, z przewyższeniami +1925 m/-1925 m. „Hardy Rolling” to już ostatni z sobotnich dystansów a zrazem najkrótszy bo mierzący zaledwie 10 km, sprinterzy wystartowali o godzinie 17:00 z górnej płyty Parkingu w Pieninach, czas na pokonanie trasy został określony na 3 godziny przy przewyższeniach +470 m/-600 m.

Uroczyste podsumowanie wydarzenia miało miejsce na scenie zlokalizowanej przy linii mety. Przy scenie zebrali się nie tylko uczestnicy, w tym laureaci biegów ale także ich rodziny i przyjaciele, którzy podczas biegów dopingowali startującym.

Strefa mety została zamknięta w sobotę o godzinie 20:00. Tym samym na scenie rozpoczęto podsumowanie zeszłorocznych oraz tegorocznych wyników. W ubiegłym roku sytuacja pandemiczna nie pozwoliła na zorganizowanie biegów w formie w jakiej zostały zorganizowane w tym roku, dlatego była to doskonała okazja do nagrodzenia laureatów biegów 2021.

W tym roku w szczawnickich biegach wystartowało 2230 uczestników z całej Polski, było również wielu biegaczy z zagranicy.

Organizację zawodów wspiera co roku finansowo Miasto i Gmina Szczawnica. Zawodnicy mogli posilić się góralskimi smakołykami przygotowanymi przez Pieniński Oddział Związku Podhalan ze Szczawnicy. Trasę biegów zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna oraz GOPR.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB G.Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij