Druga edycja Sony VAIO Joy Ride Fest już za 3 tygodnie

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.05.06 16:13 / news / czytano 2795 / opinie 0

Od 24 do 26 maja na terenie stacji CzorsztynSki wielkie rowerowo-muzyczne wydarzenie.

Na festiwalowej scenie SizeerMusic on Tour w Kluszkowcach wystąpią, między innymi, O.S.T.R z Hadesem, Cool Kids of Death, Ras Luta i Junior Stress oraz zagraniczne gwiazdy, które zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Jest dobrze? To dopiero początek newsów :)

Sony VAIO Joy Ride Fest to trzydniowe święto ludzi kochających sport i muzykę. Festiwal odbywa się na Górze Wdżar, usytuowanej w Kluszkowcach – małopolskiej miejscowości nad Zalewem Czorsztyńskim. Niezwykle udana pierwsza edycja imprezy, okrzykniętej najbardziej nowatorskim wydarzeniem świata rowerowego 2012 roku, ustawiła poprzeczkę wysoko. Sony VAIO Joy Ride Fest w 2013 roku zmierza jeszcze wyżej - a co ważne, kibicować i przeżywać koncerty można całkowicie za darmo! 

Podczas części dziennej, przy dolnej stacji wyciągu CzorsztynSki powstaną targi sportowe. Kilka metrów wyżej na specjalnie wybudowanych torach, zawodnicy i zawodniczki pokażą magię na dwóch kółkach. Podobnie jak w roku ubiegłbym każdy, kto zapisze się za pośrednictwem strony wydarzenia (www.joyridefest.com), będzie mógł wystartować w wybranych spośród dziewięciu dyscyplinach rowerowych, m.in.:

- Długodystansowy maratonie z serii Kallys Cyklokarpaty - zróżnicowana trasa wokół Kluszkowiec mierząca od 15 do 60 km.

- Terenowym AZS MTB CUP Cross Country, w którym zawodnicy kilkukrotnie będą pokonywać pętle prowadzącą od błotnistych zjazdów po kamieniste podjazdy. XC występuję na Sony VAIO Joy Ride Fest po raz pierwszy.

- Emocjonujący wyścigu New Era Dual Slalom - na równoległych torach będzie się ścigać dwóch zawodników.

- Podniebny NS Bikes Slope Style za sprawą którego część Kluszkowiec zmieni się w tor pełen wysokich skoczni przeznaczonych do wykonywania powietrznych ewolucji takich jak salta w tył. W tym roku ta konkurencja oficjalnie wchodzi w skład międzynarodowego cyklu zawodów The Freeride Mountain Bike World Tour co zwiastuje przyjazd światowej czołówki.

Nocą, zawodnicy - zwycięzcy i przegrani, wraz z liczną widownią - zbierają się pod sceną SizeerMusic On Tour,  gdzie emocje są nie mniejsze niż na trasach. Od wczesnych godzin wieczornych do późnej nocy odbędą się występy najważniejszych artystów festiwalu, zarówno gwiazd z Polski, jak i z zagranicy. Mimo gwiazdorskiej obsady druga edycja imprezy zachowuje swój darmowy charakter – wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny. 

Pierwsi ogłoszeni artyści festiwalu, którzy wystąpią w piątkowy i sobotni wieczór (24 i 25 maja) na scenie SizeerMusic On Tour, to reprezentanci polskiej sceny muzycznej, specjalizujący się w brzmieniach od klasycznego hip-hopu, przez reggae i rock, po nowoczesne brzmienia elektroniczne. A są to: Najnowszy projekt legendy polskiego hip-hop’u O.S.T.R’a - HAOS, słynny post-punkowy zespół Cool Kids of Death, reprezentanci sceny reggae - Junior Stress i Ras Luta. Na scenie miejsce znajdą nie tylko doświadczeni aktywiści sceny elektronicznej - Monologik, duety Bartech & Dusha oraz Playaman & Cheeba, ale też młodsi wykonawcy – podhalańscy artyści hip-hopowi Par Excellence i B.A.K.U, oraz duet didżejski z Krakowa – WildStylerZ. Imprezę poprowadzą Jahdeck oraz Cheeba. To jest dopiero początek, niebawem zostaną ogłoszone zagraniczne gwiazdy SizeerMusic On Tour!

24 maja na scenie wystąpią między innymi HAOS – O.S.T.R & Hades, Cool Kids of Death, Ras Luta, B.A.K.U., Monologik oraz WildStylerZ.

 
Sobota 25 maja, to przede wszystkim koncerty zagranicznych artystów. Ponadto wystąpi Junior Stress i Par Excellence, Playaman & Cheeba, Bartech & Dusha.
 
 
Imprezę każdego dnia poprowadzą Jahdeck i Cheeba. 

 
"HAOS” to wspólna płyta O.S.T.R. i Hadesa. Studyjne spotkanie raperów nastąpiło przy okazji najnowszego singla POE. Emade wysłał ten sam bit Ostremu i Hadesowi, a oni zamiast wdać się w spór o pierwszeństwo, nagrali po prostu wspólny numer. Tak to się zaczęło... Po wydaniu płyta zajęła od razu pierwsze miejsce na listach sprzedaży płyt w Polsce! 

 
 
COOL KIDS OF DEATH
 
 
 
Łódzki zespół post-punkowy Cool Kids Of Death powstał w roku 2001. Debiut grupy został doskonale przyjęty przez krytykę i słuchaczy, a CKOD okrzyknięci zostali "najbardziej buntowniczą grupą na polskiej scenie muzycznej". Wydany w 2011 roku piąty album grupy "Plan Ewakuacji" okazał się być przekreśleniem dotychczasowego dorobku grupy. Formacja zakwestionowała dużą część tego, co do tej pory uchodziło za esencję ich stylu. Zamiast do końca kariery bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, narażając się na zarzuty o wtórność i demencję, zespół dokonał niezwykle odważnej stylistycznej wolty.
 
 
RAS LUTA
 
 
Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawany wokalista sceny reggae w Polsce. Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Na początku marca 2013 ukazała się jego druga solowa płyta "Uratuj siebie". Odpoczywając od eksperymentów muzycznych z których znana jest jego ekipa Eastwest Rockers, Luta zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, który mocno akcentuje brzmienia żywych instrumentów.

 
JUNIOR STRESS
 

Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Ostatnia płyta "Dzięki", ukazała się w sierpniu zeszłego roku. Nagrana wspólnie z zespołem Sun El Riddim Band tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat, a oryginalne teksty opowiedzą nam m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie.

 
Na festiwal zapraszają Joy Ride – organizator części sportowej oraz Broken Music odpowiadający za część muzyczną imprezy wraz ze sponsorami Sony VAIO i Sizeer - siecią salonów multibrandowych.
 
W galerii zdjęcia z imprezy w 2011 roku. 
 
IMPREZĘ WSPIERAJĄ:
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide 
Sponsorzy: Ns Bikes, Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Info-narty.pl, Karcher
 
 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij