Drużynowa rywalizacja lekkoatletyczna z udziałem uczniów ze szkół w Maniowach, Kluszkowcach i Zakladnej Skoly w Haligovcach.

Fot. Arch. szkoły 2013.11.18 14:39 / news / czytano 3369 / opinie 0

Kolejne zawody w ramach „Olimpiady bez granic” w Maniowach. Zawodnicy gromadzili punkty w czwórboju lekkoatletycznym: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg na 800 m.

W skład drużyn ze szkół podstawowych wchodzili chłopcy i dziewczęta. Wszystkie konkurencje były punktowane indywidualnie, następnie wyniki sumowano dla każdej ze szkół. I tak, po długich i żmudnych obliczeniach okazało się, że najwięcej punktów zgromadzili zawodnicy drużyny z Kluszkowiec. Drugie miejsce zajęła szkoła z Haligoviec, a trzecie gospodarz zawodów - szkoła podstawowa ZPO w Maniowach.

Pierwsze miejsce zostało uhonorowane pięknym pucharem. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze oraz dyplomy. Pogoda dopisała. W trakcie zawodów pokazało się długo wyczekiwane słońce, a po rywalizacji lekko zmarznięci zawodnicy mieli możliwość jak zwykle rozgrzać się podczas ciepłego posiłku.

Bardzo dziękujemy panu J. Pasztaleńcowi, nauczycielowi wf-u za przygotowanie zawodów, a trenerowi i opiekunowi grupy z Kluszkowiec, panu F. Salomonowi – za aktywną pomoc i wsparcie w trakcie i przy podsumowaniu czwórboju.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Autor: Małgorzata Kunstman
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij