Dwa złota Mędoń

Fot. 2015.08.24 23:02 / news / czytano 2228 / opinie 0

Gwiazdą mistrzostw Polski młodzików w kajakarstwie górskim była Małgorzata Mędoń (Pieniny Szczawnica). Czempionat rozegrano na torze Wietrznice.

Gosia idzie w ślady mamy, utytułowanej zawodniczki, reprezentantki Polski. Latorośl wyłowiła z wody dwa złote medale. Nie robi jej różnicy czy to kajak czy kanadyjka. W obu łódkach nie dała szans rywalkom.

- W K-1 zdominowała rywalizację, w C-1 musiała powalczyć – mówi nasz ekspert kajakarstwa górskiego, Józef Dyda. – Odkąd można startować więcej niż w jednej konkurencji, zawodnicy stali się bardziej uniwersalni. Trzy postacie wybijały się. Oprócz naszej Gosi, dwa medale w K-1 i C-2 wywalczył sądeczanin Piotr Prusak, który dominował warunkami fizycznymi i umiejętnościami. Z podwójnym medalem do domu wraca także w C-1 (złoto) i C-2 (srebro) Paweł Wszołek z Leśnej. Wszyscy startujący byli dobrze przygotowani do zawodów. Prezentowali już spore jak na swój wiek umiejętności i odwagę. Do tego dochodziła ambicja. Zaskakiwali umiejętnością wykonywania eskimosek, co w tym wieku jest sporą sztuką. Tor do łatwych nie należał. Nie było zawodników, którzy pokonywali trasę na kreskę czy na strzałkę z omijaniem bramek. Poziom był zadawalający. Był to przegląd pracy z młodzieżą i dziećmi w klubach. Cieszy dobry występ zawodników pienińskich klubów.

Pienińscy młodzi adepci trudnej slalomowej konkurencji zdobyli jeszcze dwa medale. Srebro zawisło na szyi Michała Kalaty w K-1, a brąz wywalczyła para kanadyjkarzy – Jakub Dyda i Bartłomiej Szymanek. W tej ostatniej konkurenci na czwartej pozycji zakończył start duet Michał Kalata i Kacper Zachwieja (oba duety Pieniny). Ten ostatni w C-1 również był tuż za podium. Na 9 miejscu sklasyfikowano Jacka Sprocha (Spływ Sromowce Wyżne), a miejsce niżej znalazł się Mikołaj Mastalski (Pieniny).
Na szóstej pozycji ukończył zawody Bartłomiej Szymanek (Pieniny), a na dziesiątej pozycji uplasowała się Katarzyna Czepiel (Sokolica Krościenko) w K-1. W kanadyjce dwójce Jakub Janczy i Jacek Sproch (Spływ) zajęli siódme miejsce.

Drużynowo wygrał Start Nowy Sącz (177 pkt.) przed Pieninami – 76. Na szóstej pozycji znalazł się Spływ, a na siódmej Sokolica.
 
Autor: Stefan Leśniowski
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij