II Bieg o Puchar Rektora PPWSZ już w najbliższą sobotę

Fot. 2014.05.12 20:54 / news / czytano 2641 / opinie 0

Podobnie jak w roku ubiegłym Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału w II Biegu o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu. 

Zachęceni powodzeniem zeszłorocznego biegu postanowiliśmy w tym roku wydłużyć trasę do okrągłych dziesięciu kilometrów, które trzeba przebiec maksymalnie w ciągu 2 godzin. Malownicza trasa biegu prowadzi z Rynku przez osiedla Nowe, Zadział, Robów i Szuflów do siedziby Uczelni na Kokoszkowie. Chociaż zawody mają charakter biegu ulicznego uczestnicy będą mieli okazję przekonać się „na własnych nogach”, że Nowy Targ leży u podnóża gór i zmierzyć się ze zróżnicowaną topografią terenu. Zawodnicy będą musieli pokonać trzy solidne podbiegi: najdłuższy - na os. Nowe, na Szuflów i na Kokoszków, a także dość długie zbiegi. W nagrodę gwarantujemy piękne widoki na pasmo Gorców i położone w dole miasto oraz ogromną satysfakcję. Trasa jest dość wymagająca, lecz jak najbardziej dostępna dla amatorów, a rozstawieni w odpowiednich punktach wolontariusze będą wskazywać drogę biegaczom. Uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe koszulki i karnety wstępu do Termy Bukowina.

W związku z możliwymi utrudnieniami na drogach prosimy mieszkańców Nowego Targu i okolic o wyrozumiałość, drogi będą odblokowane w miarę pokonywania przez biegaczy kolejnych etapów. Liczymy na doping równie gorący jak w zeszłym roku – takie wsparcie jest naprawdę ważne dla biegaczy!

Warto pospieszyć się z rejestracją do biegu, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo limit uczestników wynosi 200 osób. Informacje i link do rejestracji znajdują się tutaj.

Serdecznie zapraszamy – komitet organizacyjny biegu: dr n. med. Marcin Wroński, Danuta Wojdyła, Agnieszka Czajkowska, Piotr Szewczyk, Tytus Iwański.
 
Program II Biegu o Puchar Rektora PPWSZ tutaj
Źródło: ppwsz.edu.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij