III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

Fot. Zbigniew Krauzowicz 2015.05.19 22:32 / news / czytano 4746 / opinie 0

W minioną sobotę 16 maja wystartował z nowotarskiego Rynku III Bieg o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W tegorocznej edycji udział wzięło 97 biegaczy. 

Pierwszy na mecie zjawił się  Grzegorz Opiał, który pokonał 10 kilometrową trasę w czasie 00:35:13, wyprzedzając tym samym drugiego Michała Talagę, z czasem 00:35:42 oraz trzeciego na mecie Piotra Biernawskiego z Nowego Targu z czasem 00:36:01.
 
Walka wśród mężczyzn była w tym roku bardzo wyrównana. Odpowiednio czwarte miejsce zajął mieszkaniec Nowego Targu - Piotr Huzior, a piąty dobiegł Kamil Jezierski z Krakowa ze stratą zaledwie 1 min. i 44 s. do zwycięzcy. W gronie kobiet najlepsza okazała się Krystyna Szaflarska z Zębu, która przekroczyła linię mety usytuowaną na dziedzińcu Uczelni z czasem 00:49:16. Druga dotarła Karolina Nowak z Nowego Targu z czasem 00:50:31, a trzecia była Agnieszka Kus z Krakowa 00:50:54. Kolejne miejsca zdobyły: Bogusława Siwa-Zych z Krakowa i Gabriela Milon  z Czarnej Góry.
 
Wszyscy zwycięzcy III edycji biegu otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody wśród których nie mogło zabraknąć tradycyjnie pamiątkowych koszulek. Ceremonii dekoracji zawodników dokonali przed gmachem Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego PPWSZ, Jego Magnificencja Rektor PPWSZ prof. Iwon Grys oraz dr Marcin Wroński – prorektor PPWSZ ds. współpracy i rozwoju.
   
Tegoroczna trasa III Biegu o puchar Rektora PPWSZ prowadziła z Rynku w stronę Gorców - przez Zadział, Robów, os. Szuflów i Kowaniec z ostatnim 700 metrowym finiszem na metę znajdującą się na dziedzińcu Podhalańskiej Wyższej w Nowym Targu. Odległość 10 km. to ulubiony dystans wielu biegaczy - nie jest tak męczący i czasochłonny oraz forsowny co półmaraton stąd, też ogromne nim zainteresowanie wśród miłośników biegania, niekoniecznie zawodowców ale w dużej mierze amatorów tego typu klasycznego dystansu.
Autor: Przemysław Zachura - PPWSZ Nowy Targ
Zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij