III edycja biegów w Szczawnicy - już w przyszły weekend

Fot. 2015.04.16 14:14 / news / czytano 5198 / opinie 0

25 kwietnia 2015 roku amatorzy biegowego szaleństwa w górach będą mogli zmierzyć się z jedną z czterech tras przygotowanych w ramach III edycji Biegów w Szczawnicy.

 
Tym razem również nie zabraknie nowości – Wielka Prehyba została doceniona i w tej edycji otrzymała status Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Bardzo się cieszymy i liczymy na mocną stawkę zawodników walczących nie tylko o prym w kraju, ale również o kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Przewidywana pula nagród finansowych na tym dystansie to min. 3000 zł.
 
Kolejną nowością będzie dodatkowa trasa – Chyża Durbaszka. Do tej pory brakowało w Szczawnicy dystansu dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej niż 6 km, ale boją się porwać na maraton. Oto nasza odpowiedź – 20 km piękną granią Małych Pienin. Start w Jaworkach, meta w Szczawnicy. Trasa ma 120 m więcej zbiegów niż podbiegów, więc powinien być to bardzo przyjemny i dość szybki półmaraton.
Poza Niepokornym Mnichem, Wielką Prehybą i Chyżą Durbaszką czekał będzie na Was również Hardy Rolling, sześć wymagających kilometrów, sprinterski początek poprowadzony promenadą, syte podejście stokiem narciarskim, kawałek technicznego zbiegu z Szafranówki, błotnisty wąwóz i mocny płaski finisz. Tutaj wygrywa wszechstronność. Ale wygrywają również wszyscy, którzy podejmują to wyzwanie w ramach Hardego Teamu. Podobnie jak w ubiegłych latach współpracujemy z fundacją Rak’n’Roll. Wygraj Życie. I podobnie jak w ubiegłych latach wyciągamy z domów osoby, które chorowały na raka i wracają do aktywnego życia po chorobie. Pokazujemy, że jeszcze wiele przed nimi, że jeszcze wiele jest do zrobienia. Łatwo nie będzie, ale cel jest do osiągnięcia!


W III edycji Biegów w Szczawnicy będą obowiązywały limity zgłoszeń na poszczególnych trasach:
Hardy Rolling: 300 osób
Chyża Durbaszka: 250 osób
Wielka Prehyba: 500 osób
Niepokorny Mnich: 250 osób

Więcej informacji na temat zawodów: www.biegiwszczawnicy.pl

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij