III Moto Rodeo w błocie i deszczu

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.09.22 20:28 / news / czytano 9966 / opinie 3

Tegoroczna, trzecia edycja zawodów motocrossowych organizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja ze Szczawnicy rozgrywany był w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

- W tym roku dobrze zmodyfikowaliśmy tor. Trasa Hard Enduro była doskonale przygotowana – miejsca, w których w ubiegłych latach tworzyły się korki zostały niedawno poszerzone przez koparkę i jeszcze w sobotę przed zawodami trasa wydawała się dużo łatwiejsza. Niestety przez intensywne opady deszczu z miękkiej poruszanej ziemi powstało okropne gęste błoto. Przejechanie nawet jednego okrążenia było nie lada wyczynem. Mimo wszystko gratulujemy wszystkim zawodnikom za podjęte próby i zmagania. Mamy nadzieję, że pogoda w przyszłym roku nas nie zaskoczy i na kolejne „Moto-Rodeo” zapraszamy już dziś  - napisali po zawodach organizatorzy na facebooku.
 
W niedzielnych zawodach wzięło udział dziesięciu juniorów, w tym dziewczyny Dorota Dudziak i Agnieszka Kobylańska. Seniorów na starcie stawiło się prawie trzydziestu. Motocrossowcy w obu kategoriach w ciągu godziny starali się przejechać jak najwięcej pętli. Deszcz i błoto uczyniło niedzielne zawody bardzo widowiskowymi, zawodnicy z wielkim trudem pokonywali niektóre odcinki trasy. W kategorii juniorów najlepiej poradził sobie Adam Podgórski z Klubu RMK Tylmanowa pokonując trudną trasę tegorocznej edycji Moto Rodeo aż dziewięć razy. Najlepszym seniorem okazał się Łukasz Szczepaniak ze szczawnickiego MKS Moto–Pasja, któremu udało się zrobić siedem okrążeń. Zawody prowadził i komentował Józef Dyda.

Kategoria junior:
1 miejsce: Adam Podgórski
2 miejsce: Filip Hamerski
3 miejsce: Bartłomiej Baziak

Kategoria senior:
1 miejsce: Łukasz Szczepaniak „Kabzel”
2 miejsce: Łukasz Rusnak
3 miejsce: Grzegorz Szwedo
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

szczawniczanin2014.09.23 18:09
Gratulacje dla Kabzla !!!
Hard enduro2014.09.23 17:09
To właśnie nazywa się hard enduro... Było ****iscie... Pozdrawiam wszystkich którzy tam byli i czuli błoto w zębach... :)
LUKA2014.09.23 14:09
Bardzo dobrze zorganizowane zawody. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a w szczególności dla zwycięzców. Wygląda na to, że tor rzeczywiście jest jednym z najtrudniejszych w kraju, nie wspomnę o warunkach jakie panowały na nim w dniu zawodów. Niesamowita determinacja zawodników, umiejętności niektórych z nich znacznie wykraczają poza ramy amatorstwa. Jestem przekonany, że bez problemu mogli by startować w profesjonalnych zawodach i odnosić z powodzeniem sukcesy. Jeszcze raz gratulacje.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij