Jacek Żebracki jest trzeci na półmetku Biegu Granią Tatr

Fot. 2015.08.15 10:24 / news / czytano 2726 / opinie 0

Szczawniczanin biorący udział w biegu ultra ma duże szanse na podium. Zawodnicy mają do przebiegnięcia ponad 70km, po 35km Żebracki jest trzeci. Trzymamy kciuki!

Organizatorzy potwierdzają pierwszą czwórkę. - Nie było żadnych pomyłek na trasie zawodników, tylko błędne wskazania trackcourse.com z powodu luk w zasięgu - tłumaczy Monika Strojny z biura zawodów.
 
Jacek Żebracki zdobył więc oficjalnie czwartą lokatę w tegorocznej edycji Biegu Granią Tatr. Serdecznie gratulujemy. Trzeci był Piotr Hercog, a drugi Przemek Sobczyk.
 
Aktualizacja godz. 15.05 - Jacek przybiegł jako czwarty na metę, czekamy na oficjalne wyniki oraz informację o ewentualnych dyskwalifikacjach, lub nie co znaczyłoby, że pozycje wyświetlane na trackcourse.com były nieprecyzyjne.
Aktualizacja godz. 13.53 - Jacek Żebracki biegnie na chwilę obecną czwarty, wyprzedził go Piotr Hercog. 
Aktualizacja godz. 13.30 - Bartosz Gorczyca zwycięża z czasem 9h15 min.
 
Aktualizacja godz. 12.23 - Niestety, według wskazań trackcourse.com Jacek Żebracki i biegnący za nim Piotr Hercog także pomylili trasę.

Aktualizacja godz. 12.11 - Wydaje się, że Przemek Sobczyk pomylił trasę, Jacek Żebracki jest już drugi!
 
Trasa jest bardzo wymagająca technicznie: ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Prowadzi obecnie Bartosz Gorczyca, który wygrał zeszłoroczną Wielką Prehybę. Drugi Przemek Sobczyk z około 9 min. stratą, Jacek Żebracki biegnie z niedużą stratą do drugiego zawodnika.
 
Wśród Pań prowadzi Anna Figura, którą trenuje notabene Jacek Żebracki, ze sporą przewagą nad Olgą Łyjak.

Trasa zawodów będzie wyznakowana w miejscach skrzyżowania szlaków oraz w punktach newralgicznych. Do oznaczenia użyte są chorągiewki (trasery) koloru żółtego natomiast skrzyżowane czerwone chorągiewki oznaczają zakaz przejścia. Niezależnie od oznaczeń, każdy zawodnik podczas całego biegu zobowiązany jest do posiadania mapy, którą otrzyma w pakiecie startowym.

Dystans do przebiegnięcia to około 70 km, przewyższenia:  około +5000 m/-4900m. Bieg wystartował o godz. 4.00.

Na trasie znajdują się dwa punkty odżywcze (Schronisko na Hali Ornak i Schronisko Murowaniec) i punkt z wodą przy Wodogrzmotach Mickiewicza.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij