Jacek Żebracki wygrał pierwszą skialpinistyczną imprezę sezonu

Fot. www.jn.jareknoga.pl 2014.03.03 13:14 / news / czytano 2770 / opinie 0

W ostatnią niedzielę Zawoja gościła skitourowców z Polski, Słowacji i Czech. Zawodowcy i amatorzy walczyli na dziewięciokilometrowej trasie Mosornego Gronia położonego na wysokości 1047 m n.p.m.

Puchar Polar Sport Skitour 2014 organizowany przez Fundację Na Start im. Basi German był pierwszą skialpinistyczną imprezą sezonu. Wiosenna aura pokrzyżowała już tej zimy plany zapisane w kalendarzu zawodów. Pomimo problemów ze śniegiem, które mieszały szyki nawet organizatorom Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi, ekipie Polar Sportu udało się wytyczyć trasę, nie pozbawioną elementów skialpinistycznych. 
 
Start miał miejsce przy dolnej stacji wyciągu na Mosorny Groń, wyznaczając kierunek wspinaczki na szczyt góry. W połowie stoku zawodnicy musieli zdjąć narty, przebiec przez wąskie ucho betonowego tunelu i wspiąć się po rozpiętej przez organizatorów linie poręczowej, a następnie ponownie wpiąć narty i kontynuować wspinaczkę do górnej kolejki linowej i zjechać w dół. Taką pętlę uczestnicy zawodów musieli pokonać trzykrotnie.

Na zawody zapisało się ponad 150 zawodników. Wśród mężczyzn wygrał Jacek Żebracki ze Szczawnicy, z czasem 00:50:26, drugi był zawodnik ze Słowacji Matus Danko z czasem 00:52:52, trzeci Tomasz Brzeski z czasem 00:53:41. Wśród kobiet wygrała Anna Tybor 01:10:45.
 
Każdy zawodnik otrzymał wypalany w drewnie medal pamiątkowy. Organizatorzy przygotowali także okolicznościowe koszulki, a dla zwycięzców nietypowe regionalne puchary. Na startujących czekały też atrakcyjne nagrody m.in. bony zakupowe firmy Dynafit oraz buty Scarpa. Łączna pula nagród wysniosła w tym roku 60 tys. zł.
 
Pierwszy film z zwodów zrealizowany przez beskid.tv.
Autor: CR
Zdjęcia: www.jn.jareknoga.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij