Jacek Żyłka Żebracki poprowadzi bezpłatne zajęcia dla gimnazjalistów

Fot. Arch. Organizatora 2015.09.03 13:25 / news / czytano 1655 / opinie 0

Ruszyły zapisy na bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia sportowe dla uczniów szczawnickiego gimnazjum, które prowadzić będzie Jacek Żyłka Żebracki, medalista Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Zajęcia obejmować będą cykl 40 treningów, z różnych dyscyplin sportowych: kajakarstwa, wspinaczki, narciarstwa biegowego, zajęcia ogólnorozwojowe, zespołowe gry sportowe oraz zajęcia rowerowe. Zajęcia te odbywać się będą od września do kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy. Czeka 20 miejsc! Zajęcia są częścią programu „Kumulacja Aktywności”, a Jacek Żyłka Żebracki  jest 1 z 50 Mistrzów, którzy będą zachęcać młodzież do systematycznych treningów i przekonywać ją, że sport to przyjemność i zabawa. 

Pomysłodawcą i organizatorem programu „Kumulacja Aktywności” jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń, dla której sport to kluczowy obszar działania. Celem programu jest zaradzenie niepokojąco niskiemu zainteresowaniu młodych ludzi aktywnością fizyczną. Opracowując formułę akcji, Fundacja przyjęła za punkt wyjścia wnioski z badań dotyczących postaw i opinii młodzieży gimnazjalnej w odniesieniu do sportu. Badania pokazały, że co trzeci uczeń ogranicza swój ruch tylko do lekcji WF-u i na aktywność fizyczną poświęca mniej czasu niż na komputer czy życie towarzyskie. Zgodnie z wynikami, niechęć do WF-u wśród gimnazjalistów osiąga swoje apogeum w drugiej klasie i wynika przede wszystkim z doświadczeń nabytych na lekcjach wychowania fizycznego w pierwszym roku nauki w gimnazjum. Z drugiej strony, z badań można wysnuć wniosek, że młodzi ludzie potrzebują i poszukują autorytetów wśród dorosłych. Część badanej młodzieży przyznała, że zaczęła aktywnie uprawiać sport ze względu na zafascynowanie jakimś sportowcem. Natomiast według badań Grupy IQS zrealizowanych w sierpniu 2014 r., 64% dorosłych uważa, że w ich okolicy brakuje ofert ciekawych pozaszkolnych zajęć sportowych dla młodzieży.

Program „Kumulacja Aktywności” wychodzi naprzeciw problemom wskazanym w badaniach i odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Jego celem jest zachęcenie gimnazjalistów do aktywności fizycznej poprzez umożliwienie im treningu pod okiem prawdziwego sportowego mistrza. W trzeciej edycji programu, zajęcia sportowe dla gimnazjalistów w całej Polsce prowadzić będzie 50 wybitnych sportowców, mistrzów świata i olimpijczyków. Każdy mistrz realizuje dla zrekrutowanej przez siebie grupy ponad 20 osób cykl 40 zajęć według własnego, autorskiego scenariusza. Z programu skorzysta ponad 1000 gimnazjalistów.

Więcej informacji o „Kumulacji Aktywności” i rekrutacji na zajęcia na www.kumulacjaaktywności.pl lub pod numerem telefonu organizatora: 22 618 66 77.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij