Jarmuta na wyjeździe pokonała Hart Tęgoborze 4:1

Fot. Wojciech Niezgoda 2015.04.27 17:05 / news / czytano 2750 / opinie 0

Piłkarze Jarmuty Kolex Szczawnica Zdrój znowu wystąpili pod wodzą swojego kolegi z boiska Jacka Pietrzaka. I było to pierwsze zwycięstwo pod kierunkiem grającego trenera w rozgrywkach V ligi.

Gospodarze w pierwszych 45 minutach przeważali, ale pierwsi gola zdobyli goście. W 28 minucie Wojciech Wiercioch w środku boiska wymienił piłkę z Marcinem Pietrzakiem i po otrzymaniu zwrotnego podania wyszedł na pozycje sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Napastnik Jarmuty nie namyślając się uderzył z woleja z około 14 metrów i bramkarz gospodarzy po tym uderzeniu był bezradny. W 36 minucie po wrzucie piłki z autu Labidi w wyskoku zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Sędzia zarządził „jedenastkę” i gospodarze celnie wykonując rzut karny doprowadzili do remisu. Ten wynik utrzymał się do zakończenia pierwszej połowy. Po zmianie stron na boisko w Tęgoborzu wybiegła całkiem odmieniona drużyna gości. Szczawniczanie objęli kontrolę nad spotkaniem i krótkim czasie zdobyli dwa dające im wyraźne prowadzenie gole. W 58 minucie znowu dokładne podanie dostał tym razem od grającego trenera Jacka Pietrzaka brata Marcina Pietrzaka W. Wiercioch i będąc w sytuacji sam na sam najpierw ograł bramkarza gospodarzy po czym skierował piłkę do pustej już bramki. Osiem minut później goście wykonywali rzut wolny z około 35 metrów. Do piłki podszedł Grzegorz Brucki i uderzył potężnie. Futbolówka mimo iż leciała w środek bramki to jednak bramkarz gospodarzy nie zdołał zareagować i musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście nadal kontynuowali ofensywę i w 74 minucie podwyższyli na 4:1. Rajd lewym skrzydłem przeprowadził J. Pietrzak i precyzyjnie dograł do Wojciecha Pawełczaka, który tylko dostawił nogę i piłka ugrzęzła w bramce Hartu. Po tym golu załamani gospodarze właściwie przestali walczyć o wynik i piłkarze Jarmuty grając swobodnie mogli zdobyć kolejne gole, ale chociaż więcej bramek nie padło to i tak ten wynik dla futbolistów z miasta zdrojowego jest wielce satysfakcjonujący.
 
- Niestety nasz trener Jerzy Grabara nie mógł pojechać na ten mecz i zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami ja grając poprowadziłem zespół. W pierwszych 45 minutach daliśmy się gospodarzom zdominować, chociaż Hart nie stwarzał klarownych sytuacji bramkowych. Na drugą połowę po męskiej rozmowie w szatni wyszliśmy zdecydowanie bardziej zdeterminowani do osiągnięcia w tym meczu lepszego wyniku niż remis jaki był po pierwszej połowie. Udało się zagraliśmy znacznie lepiej bo poza strzelonymi bramkami gra była pod naszą kontrolą. Znaczący wkład w naszą wygraną wnieśli zmiennicy co i dla mnie jest satysfakcjonujące. Trener Grabara, z którym kontaktowałem się telefonicznie po meczu obiecał być już na kolejnych spotkaniach – powiedział grający trener Jacek Pietrzak.
 
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij