Jaworki: IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP - zapowiedź 17 i 18 września

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.09.03 09:59 / news / czytano 3145 / opinie 0

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach  17 - 18 września 2016 roku w Szczawnicy - Jaworkach.  W ciągu dwóch dni bez wcześniejszych eliminacji 5-osobowe drużyny OSP z całego kraju na arenie sportowej będą rywalizować pomiędzy sobą, mając w jednym i drugim dniu do zaliczenia po 12 następujących kolejno po sobie zadań.

Olimpiada różni się od porównywalnych zawodów strażackich przebiegiem konkurencji i formułą oraz nietypowym miejscem, ponieważ zwykle odbywają się one na terenie płaskim. Na położonej w przepięknej górskiej scenerii Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole naturalne zróżnicowane ukształtowanie terenu położonego na wysokości ponad 700 m n.p.m. wykorzystane będzie do przebiegu konkurencji.

Klasyfikacja startujących drużyn jest z podziałem na druhów, druhny i zespoły mieszane Mix (składające się z 3 druhów i 2 druhen lub 2 druhów i 3 druhen). Można także zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP  np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiaty.  Zawodnicy lub zawodniczki z danej OSP,  którzy podczas zawodów startują  w podziałach druhów lub druhen, mogą również reprezentować swoją jednostkę w podziale Mix. Każda jednostka OSP może zgłosić na zawody minimum 1 drużynę, a maksymalnie po 2 drużyny w każdym z podziałów.

Wiek uczestników od 18 lat wzwyż.  W każdej z drużyn z danej jednostki OSP we wszystkich podziałach dopuszczone jest zgłoszenie do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.


Wszelki sprzęt do zaliczenia poszczególnych konkurencji dostarczają Organizatorzy. Warunki uczestnictwa i szczegóły dotyczące zawodów podane są w regulaminie zawodów. Dla zawodników ich rodzin i kibiców przygotowane będą dodatkowe atrakcje.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 15 września 2016 r. (włącznie) W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszonych drużyn, Organizator może skrócić termin przyjmowania zgłoszeń. W tym przypadku o udziale w zawodach, będzie decydowała data i kolejność wpływu zgłoszeń.

Organizatorzy:
Dariusz i Zbigniew Tokarscy oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego.

Kontakt do organizatorów w sprawie zawodów: tokbike1@op.pl / tel. 731 880 083 lub 696 133 622
Info/galeria foto: Osp-sport – Facebook, zosprp.malopolska.pl
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij