Jutro start Mountain Touch Challenge 2014

Fot. Arch. Organizatora 2014.07.23 19:40 / news / czytano 2515 / opinie 0

Reaktywacja radu przygodowego Mountain Touch Challenge. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom, którzy będą mieli do pokonania 50, 120 i 300 km.

Rajdy przygodowe to sport, którego nie można opisać słowami. Sport, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze. Sport, który sprawia, że przekraczamy swoje granice, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Sport, w którym z powodzeniem można zasnąć na rowerze, w biegu, w kajaku, na chodniku, wisząc na linie i generalnie wszędzie. Sport, który zaspokaja potrzeby każdego masochisty i który zawsze stanowi wyzwanie. Sport, który na śniadanie serwuje udar słoneczny, a na kolację hipotermię. Jednak najważniejszym posiłkiem, który ląduje na stole, zawsze pozostanie deser w postaci studni z napisem satysfakcja, z której będziemy mogli czerpać i czerpać.. i czerpać.
 
 

Reaktywacja
Po raz pierwszy rajd Mountain Touch Challenge odbył się w 2012 roku. Na ponad 100-kilometrowej trasie 40-dwuosobowych zespołów zmagało się z wymagającymi trekkingami, długimi rowerowymi podjazdami i ostrymi zjazdami. Dodatkowo zawodnicy mieli okazję spłynąć kajakami przełomem Dunajca. Po roku przerwy impreza została reaktywowana z jeszcze większym rozmachem. Tym razem organizatorzy zapraszają na prawdziwie górskie ściganie na trzech trasach: 50, 120 i 300 km. Zawody odbędą się w dniach 24-27 lipca w Szczawnicy i w jej bliższych i dalszych, ale jakże malowniczych i górzystych okolicach.
 
Trasa Extreme - 300 km przygody na najwyższym poziomie
Start w zespołach czteroosobowych. 72 godziny limitu, ponad 300 km górskiej przygody. Wiele trudnych do zdobycia szczytów, kilka dyscyplin sportowych, ambitne zadania specjalne i tradycyjnie woda, w wielu różnych odsłonach – tego mogą się spodziewać osoby, które zdecydują się na start w tegorocznej edycji. Do tego oczywiście nawigacja.

Trasa Mega – 120 km, czyli doba w ruchu
Start w zespołach dwuosobowych. Trasa 120 km przeznaczona jest dla osób o lepszej wytrzymałości fizycznej, limit na trasie to 26 godzin, teren wszystkich tras jest podobny, jednak poziom zmęczenia rośnie proporcjonalnie do dystansu. Nie będzie ani bardzo lekko, ani bardzo szybko, mimo iż to zaledwie 120 km. W końcu ścigamy się w górach!
 
Trasa Hobby – 50 km przygody, która czeka tuż za rogiem.
Start w zespołach dwuosobowych. Trasa 50 km z założenia ma służyć rekreacji i dobrej zabawie – nie jest tutaj potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani super sprawność. Wystarczy chęć zasmakowania sportowej przygody. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w multidyscyplinarnych zawodach i świetnie się przy tym bawić w górskim terenie.

Więcej informacji: www.mtchallenge.hillsprint.pl
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij