Kajakiem w ogólnopolskim maratonie szlakiem św. Jana Pawła II

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.10.06 22:07 / news / czytano 1969 / opinie 0

Sobotni VI Ogólnopolski Maraton Kajakowy Szlakiem Św. Jana Pawła II na trasie od Sromowiec Wyżnych do Szczawnicy rozpoczął się mszą św. w intencji sportowców i flisaków, oraz zmarłych działaczy Klubu Sportowego Pieniny.

W ramach maratonu na Dunajcu rywalizowali kajakarze górscy, załogi pontonów, w specjalnej kategorii mogli wystartować także turyści. Młodzicy rywalizowali na krótszym dystansie (ok. 800 m) z Równicy do przystani kajakowej. Pozostali płynęli ze Sromowiec Wyżnych przełomem Dunajca do Szczawnicy, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia medali. Zawodnicy na pokonanie dwunastokilometrowej trasy mieli maksymalnie 120 minut.
 
Oprócz medali czekających na zwycięzców, organizatorzy rozlosowali wśród najmłodszych uczestników nagrody rzeczowe, specjalne wyróżnienie otrzymała ponadto dwójka najmłodszych i najstarszy zawodnik maratonu.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Pieniny, partnerami Urząd Miasta i Gminy w Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury, FAKRO, Fundacja Dzieci Pienin, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzecze Dunajec oraz Polski Związek Kajakowy. Rywalizację komentował i prowadził Józef Dyda, a sędzią głównym była Alicja Stanuch.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij