Krościenko na zawodach szachowych w Krakowie

Fot. Zdzisław Soliwoda 2015.07.25 08:04 / news / czytano 3669 / opinie 0

W kalendarzu wakacyjnych imprez W Krakowie od 1999 r. pojawia się nieprzerwanie Juliada. Jest to cykl zawodów sportowych dla młodzieży, aby spędzała czas w sposób czynny i produktywny.

Poprzez organizację rozgrywek dla młodych przedstawia się im autentyczną alternatywę dla wszechobecnych gier komputerowych, co powoduje że nie marnują oni umiejętności, nie trwonią talentów i nie nabierają złych przyzwyczajeń.

W trakcie Juliady promowanych jest dziewięć dyscyplin sportowych. Młodzi ludzie rywalizują w zawodach:  piłki ręcznej, tenisa stołowego,  szachów, piłki nożnej halowej, piłki nożnej, badmintona, siatkówki, streetball i breakdance. Organizatorem zawodów jest co roku Urząd Miasta Krakowa  i Stowarzyszenie "Siemacha".

Organizacja "Siemacha" to 130 lat tradycji zapoczątkowanej przez księdza Kazimierza Siemaszkę. W 1886 r., w Krakowie przy ul. Długiej 42, w zakupionym na ten cel budynku ks. Kazimierz zorganizował dom schronienia i dobrowolnej pracy dla młodzieży. Dało to początek tradycji wychowania rówieśniczego, odkrywania energii i entuzjazmu, talentów i potencjałów „zaklętych” w trwałych relacjach rówieśniczych.  

W sobotę 24 lipca 2015 r. w hali sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie - Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego 6. odbył się turniej szachowy. Rozegrany został w trzech grupach wiekowych: zawodnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi , zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 i juniorzy urodzeni w latach 1995-2001.  System szwajcarski i Bergera, 9 rund, 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE. Arbitrem głównym zawodów był sędzia klasy międzynarodowej Paweł Mroziński. Wśród gości, którzy zaszczycili zawodników swoją obecnością był Prezes MZSzach Jan Kusina. 

Udział w turnieju był tradycyjnie bezpłatny, każdy zawodnik otrzymał nagrodę, dla trzech najlepszych zawodników w każdej z trzech grup wiekowych były dodatkowo nagrody finansowe. 

Krościenko reprezentowali: Mateusz Trzęsała, Kacper Trzęsała, Zygmunt Soliwoda i Michał Soliwoda.

Wyniki
W grupie 2007 i młodsi:
1 miejsce - Bartłomiej Goraj- UKS Czarny Koń Olkusz
2 miejsce - Zuzanna Nowak- LUKKS Kielce
3 miejsce - Kacper Winiarski- LUKKS Kielce

W grupie 2002-2006:  
1 miejsce - Bartłomiej Turski- UKS Czarny Koń Olkusz
2 miejsce - Honorata Kucharska- UKS Chrzanów
3 miejsce - Tomasz Bąchór- UKS Czarny Koń Olkusz

W grupie 1995-2001:
1 miejsce- Arkadiusz Piwowarczyk- MLKSz Myślenice
2 miejsce - Krystian Knott- KKSz Kraków
3 miejsce - Zygmunt Soliwoda- MLKSz Myślenice
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij