Łapszańscy gimnazjaliści na wojewódzkich finałach Coca-Cola Cup 2015

Fot. Arch. Organizatora 2015.06.04 17:33 / news / czytano 2561 / opinie 0

Reprezentacja chłopców łapszańskiego gimnazjum wraz ze swoim trenerem, panem Piotrem Koczocikiem, 16 maja pojechała do Krakowa na wojewódzkie finały turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2015.

Odbyły się one na obiekcie Klubu Sportowego Nadwiślan przy ulicy Koletek 20. Pierwszym etapem turnieju było wyjście z fazy grupowej. Chłopcy musieli stoczyć mecze z Gimnazjum Skawina, Gimnazjum nr 1 Trzebinia i Zespołem Szkół Publicznych Laskowa.

Wyniki:
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Skawina 0:3
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Trzebinia 2:1
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Laskowa 2:0

Zajęli II miejsce w fazie grupowej i awansowali do ¼ finału, fazy pucharowej. Dużym sukcesem jest już dotarcie do tego etapu na tle drużyn, których reprezentanci to prawie zawodnicy klubowi. Oni mają swój klub, regularne treningi i obycie w rywalizacji w czasie meczów. Nasi chłopcy to są pasjonaci piłki nożnej, którzy nie moją regularnych treningów i meczy ale swoją walecznością, charakterem i determinacją potrafią zawalczyć na 100%. Dwóch podstawowych zawodników nie zagrało w finałach ze względu na kontuzję, ale trzeba o nich wspomnieć, gdyż w poprzednich etapach też walczyli dla drużyny. Są to Karol Kuruc, który złamał rękę oraz Daniel Waksmański, który ma kontuzję nogi. W fazie pucharowej chłopcy rozegrali mecz z Gimnazjum nr 3 z Bochni i po walce przegrali z nimi 1:4. Ostatecznie w wojewódzkich finałach turnieju zajęli miejsce w przedziale V-VIII. I należą im się naprawdę wielkie gratulacje!

Skład drużyny:
1.Mateusz Bryja- bramkarz
2.Arek Topór
3.Daniel Handzelek
4.Mateusz Chmiel
5.Mateusz Willman
6.Wojtek Kapołka
7.Kuba Nowak
8.Robert Labuda
9.Szymon  Pietraszek
10.Piotr Bigos
Autor: Barbara Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij