Lekkoatletyczne zmagania gimnazjalistów

Fot. Błażej Kołek 2015.06.06 07:10 / news / czytano 2108 / opinie 0

2 czerwca 2015 r. odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Krościenku. Uczniowie startowali w konkurencjach: skok w dal z rozbiegu, bieg na dystansie 100, 600 i 1000 m, pchnięciu kulą. 

Zwycięzcami turnieju zostali: Mateusz Bielawski z klasy II a oraz Magdalena Tokarczyk też z klasy II a.

Pierwszą konkurencją, w której rywalizowali uczniowie był bieg na 100 m. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Pichniarczyk, który uzyskał czas 12,63 natomiast w kategorii dziewcząt Klaudia Pichniarczyk z czasem 14,15. Następne dwie konkurencje tj. pchnięcie kulą i skok w dal z rozbiegu przeprowadzone były na boisku szkolnym. W skoku w dal najlepsi to: Magdalena Tokarczyk i Mateusz Bielawski, który ustanowił nowy rekord szkoły. Pchnięcie kulą to dominacja Piotra Bąka oraz Magdaleny Szkarłat.

Po trudach trzech konkurencji większość uczniów wzięła zasłużony prysznic, który schłodził uczestników oraz pomógł odzyskać siły. O godzinie 13 zawody przeniosły się na stadion SKS SOKOLICA. Ostatnią konkurencją był bieg na 600 i 1000 m. Tu najlepiej pobiegł Norbert Malik z czasem 3.18,72 oraz Kamila Bielawska i Magdalena Tokarczyk, które uzyskały identyczny czas: 2.18,04 (co do setnej sekundy – szok, czary?).

Po podliczeniu wyników uczniowie dostali statuetki za najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach, ponadto dyplomy, medale i nagrody niespodzianki. Sponsorem nagród i współorganizatorem zawodów był Klub SPORTOWY SKS SOKOLICA w Krościenku. Nagrody wręczał Prezes Klubu - Leszek Bobak. DZIĘKUJEMY !!! Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy: Nauczyciele wychowania fizycznego.

Autor: Piotr Krążek
Zdjęcia: Błażej Kołek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij