Marcin Stopka triumfuje we Wrocławiu

Fot. FB Marcin Stopka Kickboxer / Trener Personalny 2017.10.14 21:54 / news / czytano 3625 / opinie 0

Marcin Stopka z Jaworek wygrał w kategorii do 70 kg walkę na wielkiej gali kickboxingu we Wrocławiu podczas gali Fight Exclusive Night 19 „Bitwa o Wrocław".

Marcin zmierzył się z Krzysztofem Kottasem, zawodnikiem trenującym w klubie UKS Gladius Trzebnica i wygrał jednogłośnie na punkty!!!

Krzysztof Kottas to zawodnik trenujący w klubie UKS Gladius Trzebnica. Na zainteresowanie ze strony FEN zapracował sobie dzięki dobrej postawie na Summer Camp”. To tam wywalczył zawodowy kontrakt w Fight Exclusive Night, a Paweł Jóźwiak, czyli prezes federacji, wiąże z nim spore nadzieje. 

Marcin Stopka w jeszcze klatkoringu FEN zadebiutował podczas FEN 13 „Summer Edition” w Gdyni. W przeszłości miał już okazję bić się z bardzo mocnymi, utytułowanymi przeciwnikami. Co najważniejsze, potrafi z nimi wygrywać – w przeszłości sprawił niemałą sensację, pokonując na międzynarodowej gali FBF w Krynicy zawodowego mistrza świata Sandora Gronai z Węgier.

Stopka pochodzi z niewielkiej górskiej wsi Jaworki koło Szczawnicy, ale trenuje w klubie Fight House Nowy Sącz. Formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka, który swoim podopiecznym przekazuje wiedzę zdobytą m.in. w słynnym holenderskim klubie Mike’s Gym. Jaworczanin zaliczany jest do największych talentów swojego pokolenia, czego potwierdzeniem są m.in. dwa złote medale zdobyte w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 oraz brązowy medal wywalczony na Pucharze Polski K-1 w 2014 roku.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB, sporteuro.pl
Zdjęcia: FB Marcin Stopka Kickboxer / Trener Personalny
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij