Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zwyciężyli w eliminacjach zawodów PŚ

Fot. 2015.08.09 00:15 / news / czytano 1569 / opinie 0

Kajakarze zwyciężyli w eliminacjach zawodów PŚ w hiszpańskim La Seu d’Urgell konkurencji kanadyjek dwójek (C2).

Tegoroczni mistrzowie świata U23 pokonali drugich Słowaków Kucera/Batik i trzecich Francuzów Picco/Biso. Awans do półfinału uzyskała także para Szczepański/Pochwała. Niestety z dalszą fazą rywalizacji pożegnali się bracia Filip i Andrzej Brzezińscy. 

Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch popłynęli w eliminacjach bezbłędnie z najlepszym czasem dnia – 100.04. Druga para Kucera/Batik straciła do Polaków +0.21s, natomiast trzeci Francuzi Picco/Biso już +0.59. Udany start zanotował również duet Marcin Pochwała i Paweł Szczepański. Kanadyjkarze KKK Kraków uzyskali awans z 12. wynikiem (104.03). W eliminacjach odpadli Filip i Andrzej Brzezińscy. Byli mistrzowie świata juniorów w pierwszym przejeździe zanotowali rezultat 107.58. W drugiej próbie zaprezentowali się nieco lepiej – 105.94, jednak poprawiony rezultat nie wystarczył do osiągnięcia awansu.

Źródło: igrzyska24.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij